Подробиці, відомі загалові, про зустріч Московського Патріарха Кирила із Вселенським Патріархом Варфоломієм (Відео)

ккЗустріч Московського Патріарха Кирила в Стамбулі з Вселенським Патріархом Варфоломієм відбувалася на прохання Предстоятеля Російської Православної Церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула. На початку зустрічі Патріарх Варфоломій тепло привітав гостя з Москви, проте відповідно до церковного протоколу не став називати його «Святійшим», натомість вживаючи слова звернення «Блаженство», що свідчить про верховенство Коснтантинопольского патріарха.

Також Варфоломій нагадав Кирилу про його вчителя, одного з найбільш ліберальних ієрархів РПЦ часів Радянського Союзу митрополита Никодима (Ротова). Зі свого боку Кирило нагадав Варфоломію, що вони знайомі з 1977 року.

Так розпочиналася зустріч Вселенського Патріарха Варфоломія з Московським патріархом Кирилом.

Розмова патріарха Варфоломія з патріархом Кирилом тривала дві з половиною години. Велику частину часу ієрархи розмовляли тет-а-тет у присутності перекладачів.

Читайте також: Українські віряни в Стамбулі прийшли до резиденції Вселенського патріарха Варфоломія помолитися за Томос (Відео)

Під час візиту Кирил обговорив з Варфоломієм і “компетентними органами Матері-Церкви двосторонні питання, які становлять інтерес”. Патріархи, без сумніву, обговорювали питання надання Томосу Українській православній церкві Київського патріархату. Власне, щоб не допустити цього, в Стамбул прибув Кирило.

 Читайте також: Патріарх Варфоломій повідомив Московському патріарху Кирилу про автокефалію в Україні

Після того, як у Стамбулі завершилася зустріч Патріарха РПЦ Кирила та Вселенського Патріарха, речник Київського Патріархату архиєпископ Євстратій (Зоря) прокоментував цю подію.

За його словами, «Перші вістки з переговорів на Фанарі: Патріарх Кирило не досяг всього, заради чого їхав. Спочатку була зустріч у присутності всіх членів Синоду. Потім були перемовини тет-а-тет, лише з перекладом.

Представники МП були нервові та напружені. Зустріч завершилася перед 13:00. Очікувалося, що гості лишаться на обід, але вони відразу поїхали», – написав він.

На Прямому відбулося обговорення зустрічі.

Як пише Зоря, «На питання журналіста Saken Aymurzaev: «Ваше Святейшество, ну как?», – Кирило відповів знервовано: «Хорошо, хорошо», але явно без задоволення, яке виявляє переговорник після успішних перемовин», – зазначив архиєпископ.

Як сказав речник УПЦ КП, підсумок переговорів дає підстави для стриманого оптимізму.

Пізніше до журналістів вийшов митрополит Еммануїл. Він зробив коротку заяву, суть якої була у фразі: ми ПОВІДОМИЛИ Патріарху про рішення щодо подолання розділення в Україні та надання автокефалії, яке ІМПЛЕМЕНТУЄТЬСЯ. Пізніше очікується офіційний текст, тому виклад може бути не буквальним.

Вселенський Патріарх повідомив російському Патріарху, що 25-річний розкол в українському православ’ї наближається до кінця. Константинопольський Патріархат готовий надати Українській Церкві автокефалію: «Це буде не створення нового розколу, а приєднання до Церкви». З такою заявою після закінчення зустрічі двох Патріархів виступив митрополит Гальський Еммануїл, відповідальний за процес подання Томосу Україні.