Події у Почаєві на Тернопільщині – це намагання зірвати надання Томосу Українській православній церкві (КП).

1Чоловіки в чорних футболках з написом про початок війни, насторожили не лише жителів Тернопілля, а й України в цілому. ІА «7Днів-Україна» детально описувала події й тих, хто за ними стоїть.

Нагадаємо. Паломники йшли хресною ходою з Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ (МП) до Почаївської Лаври. Серед прочан було декілька десятків кремезних чоловіків, що одягли футболки з написом “Готуйтеся до війни!”, і витягли той самий прапор, який у 2014 році освятили бойовики “ДНР” для війни з Україною.

Читайте також: Стало відомо, хто роздав футболки із закликом готуватися до війни в Почаєві на Тернопільщині

— Це ніщо інше, як спроба провокації російської православної церкви, намагання спровокувати конфлікт між учасниками хресної ходи та представники правих організацій або вірян інших конфесій Тернопільської області з залученням правоохоронних органів, — переконаний Іван Ковалик, координатор “Вільні Люди Тернопіль – Самооборона Майдану”.

За його словами, така «картинка» мала б посилити аргументацію патріарха Кирила в питанні ненадання Томосу УПЦ (КП).

Читайте також: Прогулянки московського екзархату в Почаївську лавру супроводжують «чорні чоловічки»

— Мовляв: «дивіться, що робиться, уявіть що почнеться після надання Томосу. Це ж буде різня». Російська православна церква не вперше намагається спровокувати релігійні протистояння на території Почаївської Лаври на свою користь, – каже Іван Ковалик.