Податок на нерухомість за 2015 рік тернополяни сплачуватимуть у наступному році

indexІз 2015 року за квартиру площею більш ніж 60 кв. м доведеться сплатити податок на нерухомість, нагадують у Відділі комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Причому податок на нерухоме житлове майно будуть нараховувати по-новому.

Читайте також. Податок на нерухомість будуть стягувати тільки раз на рік — Мінфін

– Базою оподаткування залишається загальна площа об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток. Однак відповідно до нових змін вона зменшується: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. м; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. м; у разі одночасного перебування у власності фізичної особи квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток – на 180 кв. м, – каже головний державний інспектор відділу комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ Галина Оленин.

Однак нарахування та сплата податку для фізосіб (включаючи і фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності) за новими правилами буде відбуватися у 2016 році – за звітний 2015 р. А у 2015 році такий платіж необхідно буде сплачувати за нормами Кодексу, які діяли у 2014 р.

Читайте також. Рада скоротила кількість податків з 22 до 9

– Щодо юридичних осіб, то вони зобов’язані самостійно обчислити суму податку станом на 1 січня звітного (2015 р.) року і до 20 лютого цього ж року подати до податкової інспекції за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за  встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Для них розрахунок і сплата податку буде відбуватися за новими правилами, – додає фахівець.

Змінами передбачили, що ставки податку встановлюватимуть сільська, селищна або міська рада залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування.

Читайте також. Тернопіль: спадщина, отримана 6-річним внуком від дідуся, підлягає оподаткуванню

Підпунктом 266.1.2 п. 266.1 ст.266 ПКУ визначили платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Довідково. За детальнішою інформацією можна звернутись за телефонами: 43-46-10 та 15-07.

Софія Левицька