Податок на нерухомість тернополяни сплачуватимуть по-особливому (Відео)

P1270048-nПодаток на нерухомість у Тернополі планували встановити на рівні 2%, але під час останньої сесії міськради думку змінили. Отже, він становитиме 1%.

Доповідачем при обговоренні питання «Про внесення змін до рішення від 5.01.2011р. № 6/4/3 «Про місцеві податки і збори” була фінансовий заступник мера Вікторія Остапчук.

Читайте також. Податок на нерухомість у Тернополі — для тих, у кого помешкання більше 70 кв. м (Відео)

Вона перелічила, якими у 2015-му будуть розміри місцевих податків, у тому числі – податок на нерухомість. Але міський голова Сергій Надал вніс на розгляд депутатів пропозицію, щоб податок на нерухомість у Тернополі становив не 2%, як планувалося, а 1% від мінімальної заробітної плати. Мовляв, варто у цьому році створити базу, перевірити, як люди сприймають цей податок.

До слова, сплачувати його у Тернополі будуть лише власники квартир, площею понад 70 кв. метрів і будинків понад 120 кв. м. Депутати на сесії міської ради прийняли відповідне рішення – 49 «за».

Читайте також. Які «плюси» та «мінуси» бюджету Тернополя на 2015 рік відзначив економіст

– Згідно із законодавством, ставка на сплату цього податку може становити до 2% від мінімальної заробітної плати. Наша принципова позиція, щоб тернополяни сплачували вполовину менше, тобто 1%, – каже Сергій Надал. – Другим важливим рішенням є те, що ми збільшуємо розмір пільгової площі, за яку не будуть сплачувати податки городяни, з 60 до 70 кв. метрів. Завдяки цьому рішенню, від сплати цього податку ми звільнимо більше половини жителів міста, які мають у власності стандартні дво- та трикімнатні квартири.

До речі, на тій же сесії депутати також вирішили звільнити від сплати податку на нерухомість учасників АТО.

Окрім того, депутати того дня погодилися із запропонованим їм проектом рішення “Про акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів”. Доповідала також Вікторія Остапчук.