Податковим «прощенням» у Тернополі скористалися 3 суб’єкти господарювання

P1210021-nЗаяви про застосування норм закону про податковий компроміс до Тернопільської ОДПІ у січні подали 7 підприємств.

За попередніми розрахунками, ці фірми сплатять до бюджету 442 тисячі гривень. Натомість, донараховані їм податкові зобов’язання, що нині перебувають у процедурі оскарження, вважатимуть погашеними. Про це повідомили у Відділі комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС в області.

Читайте також. На Тернопіллі відшкодували 3,4 млн грн збитків, завданих учасниками тендерних процедур

Троє суб’єктів господарювання вже скористалися податковим компромісом, сплативши до бюджету 208 тисяч гривень. Отож, підприємства Тернополя та Тернопільського району матимуть законні підстави для уникнення фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток і додану вартість за податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених у ст.102 ПКУ.

Скористатися правом на податковий компроміс до 17 квітня 2015 р. можуть усі представники бізнесу, які допустили заниження податкових зобов’язань. Сплативши лише 5% від суми заниження, решта, тобто 95% від суми так званої мінімізації сплати податків, вважатимуть погашеними. Штрафні санкції та пеню у цьому випадку податкові ревізори не застосовуватимуть.

Читайте також. «Кількість перевірок зменшилася, але ефективність зросла», — головний фіскал Тернопілля

Щоб скористатися правом на податковий компроміс, підприємство повинно не пізніше 16 квітня 2015 року подати до органу ДФС за місцем реєстрації заяву та уточнюючий розрахунок. Державна фіскальна служба, у свою чергу, протягом 10 робочих днів приймає рішення про можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної суми завищення витрат і податкового кредиту. 

Софія Левицька