Податкова соціальна пільга: кому і скільки? Роз’яснення тернопільських фахівців

1Податкова соціальна пільга – це можливість платника податків (громадянина) зменшити нарахований загальний місячний оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати.

Сума, на яку зменшується загальний місячний оподатковуваний дохід, визначається як відсоток прожиткового мінімуму для працездатних осіб, наголошують в Інформаційно-комунікаційному відділі Тернопільської об’єднаної ДПІ  ГУ Міндоходів у Тернопільській області.

Читайте також. “Військовий збір”: з кожної тисячі у тернополян зніматимуть по 15 грн (Відео)

Податкову соціальну пільгу застосовують до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як зарплата (інші прирівняні до неї згідно із законодавством виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (у 2014 р. – 1710 грн.).

Податкову соціальну пільгу надають у розмірі, що дорівнює 50-відсотковому розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Читайте також. Питання – відповідь: чи треба реєструватися підприємцем?

Оскільки прожитковий мінімум для працездатних осіб на 2014 рік становить 1218 грн, то протягом цього року розмір податкової соціальної пільги становить 609 грн.

Довідково. Надання податкових соціальних пільг передбачили ст. 169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.