Податківці Тернопілля повернули державі 5,8 млн грн несплачених податків

алкоголь - пляшки на конвеєрі без наклейокЗ початку цього року за результатами роботи оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Тернопільській області забезпечено відшкодування збитків, завданих державі внаслідок несплати податків, на суму 5,8 млн гривень.

Як повідомляє відділ комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області, завершено розслідування та направлено до суду з обвинувальними вироками 11 кримінальних проваджень, у яких забезпечено відшкодування 4,5 млн гривень.

Службові особи ще чотирьох суб’єктів господарювання до кримінальної відповідальності не притягувались у зв’язку із повним відшкодуванням завданих державі збитків або внаслідок застосування податкового компромісу, сплативши до бюджету в загальному 1,3 млн гривень.

Незважаючи на посилення санкцій за порушення законодавства, яке регулює обіг підакцизних товарів, ця сфера залишається однією із найбільш криміналізованих. В результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено контрафактної підакцизної продукції на суму 3,7 млн грн.  Зокрема,  вилучено  1,6  тис. літрів  фальсифікованих алкогольних  напоїв, 45 тис. літрів спирту, якого було б достатньо для виготовлення більш як 100 тис. літрів горілки, припинено діяльність двох підпільних цехів із виготовлення горілчаних виробів. На даний час судами прийняті рішення про конфіскацію контрафактної підакцизної продукції на суму 468 тис. грн, до кримінальної відповідальності притягнуто 6 осіб.

Досить широко у злочинних схемах з ухилення від оподаткування застосовуються підприємства з ознаками «фіктивності». Оперативними підрозділами Головного управління ДФС в області проводиться робота спрямована на забезпечення додаткових надходжень до бюджету за рахунок відпрацювання реальних суб’єктів господарювання, які скористались послугами суб’єктів фіктивного підприємництва. Відпрацьовуються всі без виключення сумнівні контрагенти платників, в першу чергу бюджетоутворюючих. У разі виявлення фактів формування «схемного» податкового кредиту дається належна правова оцінка.

За результатами вжитих заходів у ході розслідування кримінальних проваджень забезпечено надходження 3,7 млн грн податку на додану вартість.