Почалося: іноземці оголосили бойкот рублю

1111Приплив іноземного капіталу в рублі і російські держоблігації, який підтримував валютний ринок в умовах санкцій і падіння цін на нафту, зупинився.
Як повідомив  Центробанк Росії, вже  в жовтні закордонні інвестори купили облігацій федеральної позики (ОФП) всього на 3 млрд рублів. У порівнянні з попереднім місяцем, обсяг інвестицій в боргові папери уряду РФ впав в 50 разів.
Станом на 1 листопада нерезиденти тримали ОФЗ на 2,184 трлн рублів, а їх частка на ринку опустилася з 33,2% до 32,7%. За місяць іноземці купили лише 2,5% від паперів, які Мінфін викинув на ринок.

У грудні попит повернувся: на останньому аукціоні він в 2,5 рази перевищив пропозицію (63 млрд рублів проти 25). Але нерезидентів серед покупців не було, каже глава аналітики банку «Зеніт» Володимир Евстифеєв: практично всі ОФЗ викуповуються російськими ж інвесторами.

Швидше за все, це пенсійні фонди. Вони фінансуються друкарським верстатом ЦБ, який кредитує їх.

Інтерес нерезидентів, які скуповували російські держпапери для гри на високих процентних ставках, обірвався на тлі загрози розширення санкцій США, говорить головний економіст ING по Росії і СНД Дмитро Польовий.