Почаївська лавра: одні нардепи хочуть приватизувати, інші – вимагають включити її до складу держзаповідника

лавраДо Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та Міністра культури Євгена Нищука про включення Свято-Успенської Почаївської лаври до складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника звернувся народний депутат Олексій Кайда.

Також він вимагає внесення її до Списку пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та затвердження державної програми збереження споруд святині. Про це йдеться в депутатському запиті парламентаря, оголошеному під час пленарного засідання сесії Верховної Ради України 25 липня.

Читайте також. Депутати просять повернути Почаївську лавру у державну власність (Відео)

Нагадаємо, нещодавно із такою ж пропозицією до представників центральної влади звернулися депутати Тернопільської облради. Рішення підтримала більшість. Однак Верховна Рада знову повернулася до питання приватизації Почаївської лаври. Так, 23 липня до Серкретаріату парламенту внесли Проект постанови 4271а-1 «Про відновлення права власності та повернення комплексу будівель (споруд) Почаївської Свято-Успенської Лаври її законному власнику – релігійній громаді чоловічого монастиря Почаївської Свято-Успенської Лаври». Автори: Мірошниченко Ю.Р., Шенцев Д.О. , Шипко А.Ф., Пехов В.А., Смітюх Г.Є., Тадеєв Е.С. Усі – регіонали.

- За президентства Януковича Російська церква, маючи тотальну підтримку тодішньої провладної Партії регіонів, робила неодноразові спроби заволодіння Почаївською лаврою. Тоді, саме завдяки активній позиції усіх небайдужих українців, нам вдалося відстояти нашу святиню, - підкреслив Олексій Кайда.

Читайте також. Тернопіль: не захистимо Почаївську лавру зараз, то втратимо одну із найбільших святинь (Відео)

Проте як наголосив парламентар, зараз стоїть ще одне завдання – повернути лаврі попередній правовий статус, адже ще у 2003 р. її виключили зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

- Наші християнські центри Зарваниця і Почаїв – гордість Тернопільщини та духовне багатство українців й прочан з усього світу. Саме тому Почаївська лавра має бути у власності лише українського народу, а не осередком антиукраїнства і розбрату та інструментом для засилля «русского міра». Бо як можна продавати та віддавати те, що творило не одне покоління українців?! - підкреслив свободівець.

Читайте також. Свято-Духівський монастир – скит Почаївської лаври (Фото)

Народний депутат звернувся до очільника Уряду та Міністра культури з вимогою повернути Почаївську лавру до складу державного заповідника, звернутися до ЮНЕСКО з поданням про внесення її до Списку пам'яток всесвітньої спадщини та затвердити держпрограму збереження споруд святині. Парламентар також повідомив, що ще минулого року зареєстрував законопроект, який передбачає заборону приватизації всіх об'єктів культурної спадщини держави, в тому числі і Почаївської лаври.