Платникам Тернопільщини відшкодували 22 млн грн ПДВ

податки-платники абстрактноУ січні цього року 53 представники бізнесу Тернопільщини заявили бюджетне відшкодування податку на додану вартість в сумі 22 млн гривень. Торік ця сума становила 19 млн гривень, повідомляє ГУ ДФС у Тернопільській області.

Станом на початок лютого загальний залишок невідшкодованого на розрахунковий рахунок ПДВ становить 57 млн гривень, з них 46 млн грн перебувають в стадії перевірок та процедурі бюджетного відшкодування згідно з вимогами Податкового кодексу України і відповідних нормативних документів та 11 млн грн – в стадії судового та адміністративного розгляду.

Податківці нагададують, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21 грудня 2016 р. № 1797-VІІІ, а саме пунктом 92, внесено зміни до ст. 200 Податкового кодексу України, що регулює, зокрема, порядок бюджетного відшкодування ПДВ.

Так, із 1 січня 2017 року формуватиметься лише один Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Здійснюватиметься це на підставі баз даних ДФС і Держказначейства України.

Як і раніше, Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування підлягає щоденному, крім вихідних, святкових і неробочих днів, оприлюдненню на офіційному веб-сайті ДФС (зміни до пп. 200.7.3 ПКУ).