Платні послуги у лікарнях Тернополя визначили чітко і вказали вартість (Відео)

КмітаПерелік послуг і їхня вартість – доступні для усіх охочих. У лікарнях Тернополя вивісили спеціальні стенди, аби пацієнти були достатньо проінформовані.

Читайте також. “Тиждень здачі крові” – акцію ініціювали тернопільські пластуни

Платні послуги у лікарнях – не новинка і, тим паче, не нововведення самої лікарні чи міської ради. Кабінет міністрів України ще у 1996 році прийняв відповідну постанову, із доповненням у 2007 р. І хоч ряд послуг у лікарні – платні, з безкоштовною медициною вони не мають нічого спільного. Для більшості пацієнтів нічого не змінилося, наголошують у лікарні №2. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Платними для пацієнтів є: довідка на зброю, довідка на отримання водійських прав, медичні огляди, профілактичні медичні огляди, окрім тих, де є направлення з центру зайнятості. Вони йдуть безкоштовно. Безкоштовно також огляд проходять бюджетники. Але є й спеціальні огляди: при прийомі на роботу державних службовців, на роботу у спеціальні заклади, потрібно пройти огляд у деяких вузьких спеціалістів. Ці платні послуги завжди були, – розповідає головний лікар Тернопільської міської лікарні №2 Віктор Кміта.

Читайте також. У тернопільських лікарнях розмістили стенди з переліком платних послуг (Таблиця)

Решта послуг – безкоштовна. Якщо ви захворіли і звертаєтеся до лікаря чи лікуєтеся у стаціонарі, чи вас оперують – усі ці послуги у лікарнях Тернополя – безкоштовні.

Ознайомитися із переліком платних послуг просто. У другій міській лікарні такий список висить одразу біля входу у реєстратуру. Наприклад, медичний огляд коштує в середньому від 90 до 113 гривень. Із переліком платних послуг та вартістю можна також ознайомитися на сайті Тернопільської міськради. У різних лікувальних закладах міста ціна на послуги може відрізнятися.

Читайте також. Психологічну підтримку та соціальний супровід постраждалим і біженцям надають у “Карітасі” (Відео)

– Ціна послуг складається із найелементарніших речей: заробітна плата медичних працівників, спеціальна формула по енергоносіях. Ці затрати калькують, їх затверджує керівник лікувального закладу. Ціни можуть різнитися у різних лікарнях. Чому? Бо один на прийомі хірург має категорію другу, інший – вищу, – пояснює Віктор Кміта.

Оплачувати потрібно лише в бухгалтерію. Там пацієнту мають обов’язково видати чек. Щомісяця лікарня звітує про надані платні послуги. Аби у пацієнтів не виникало запитань, чому потрібно платити за ті чи інші послуги, вирішили оформити все візуально, щоб кожен міг ознайомитися.

У міськраді ж наголошують, платні послуги і благодійні внески – зовсім різні речі.

– Міська рада не збирає благодійні внески. Є благодійні організації, які це роблять. Тому міська рада до цих грошей немає жодного стосунку. Не є обов’язковим здавати благодійні внески у лікувальних закладах міста. Благодійний – це добровільний внесок. Тому, якщо хтось змушує, то, будь ласка, звертайтеся у міську раду. Думаю, ми розберемося із таким, – каже секретар Тернопільської міськради Ігор Турський.