Платіні арештували: підозрюють у корупції через ЧС-2022

Мішель Платіні
Мішель Платіні

Відстороненого в 2015 році від футболу через корупційний скандал колишнього віце-президента ФІФА Мішеля Платіні сьогодні арештували у Франції.

Як повідомляє Mirror, Платіні взяли під варту, оскільки підозрюють у можливих корупційних діях при визначенні ФІФА в 2010-му році країни-господаря, яка прийматиме Чемпіонат світу з футболу в 2022 році. Тоді право проводити Чемпіонат світу ФІФА надала Катару, віддавши йому перевагу перед Австралією, США, Південною Кореєю і Японією.

Читайте також: Корупційна схема працювала 24 роки: 14 чиновникам ФІФА пред’явили звинувачення, в якому 47 пунктів

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», розслідування через корупційні скандали у ФІФА та УЄФА триває вже п’ятий рік.

Читайте також: Корупційний скандал у ФІФА набирає обертів — відсторонили Платіні

У грудні 2015 року корупційний скандал у ФІФА призвів до відсторонення футбольних функцінерів найвищої ланки. Тоді комітет ФІФА з етики усунув глав ФІФА Зеппа Блаттера і Мішеля Платіні від футбольної діяльності на 8 років.

Читайте також:Блаттера і Платіні у футболі не буде найближчі 8 років

Крім того, на них наклали штрафи: на Блаттера — 50 тис. швейцарських франків, на Платіні — 80 тис.

Читайте також: 42 голоси з 55 можливих — в УЄФА обрали нового президента

У травні 2015 року в Швейцарії та США почалося розслідування щодо процедури виборів країни-господаря ЧС-2022. У листопаді 2017 року екс-глава аргентинської спортивної маркетингової компанії Torneos y Competencias Алехандро Бурсако у федеральному суді Нью-Йорка свідчив, що низка менеджерів ФІФА отримали хабарі за голоси на підтримку заявки Катару.

Британська газета The Sunday Times у своєму розслідуванні повідомляла, що Катар у 2010 році замовляв публікації в ЗМІ, які мали створити громадську думку проти Австралії, США, Південної Кореї і Японії як можливих країн, де відбудеться чемпіонат. Крім того, Катар набито наймав екс-співробітників ЦРУ США і фахвців відомої американської компанії Brown Lloyd Jones, щоб перемогти в конкурсі.

Попри виявлені факти корупції швейцарські та американські правоохоронці визнавали, що тільки ФІФА має право переглянути результати конкурсу.

Через кліматичні умови Катару Чемпіонат світу з футболу 2022 року вперше в історії відбудеться не влітку, а в листопаді–грудні.