План захоплення Росією України: як Захід реагує на ультиматум Путіна (Схема, Відео)

Схема – Bild

План із трьох етапів вторгнення армії РФ в Україну міг бути “злитий” Росією, щоб спробувати залякати Захід і домогтися від нього гарантій про неприйняття України в НАТО. Саме такий ультиматум висунув Путін Заходу. Захід і НАТО виконувати цей ультиматум Кремля відмовились.

Як повідомляє ТСН. Тиждень, опублікований 4 грудня німецьким тижневиком Bild план військового вторгнення Росії в Україну передбачає три етапи. На першому – РФ має намір захопити південь України, створивши сухопутний коридор до анексованого Криму. Третій етап передбачає захоплення Росією майже двох третіх території України, включно зі столицею. Автор статті в німецькому таблоїді заявляє, що цей план розвідка НАТО перехопила ще в жовтні цього року. Для початку наступу в кінці січня 2022 року армія Росії має сформувати ударне угруповання в 175 тисяч військових біля кордонів України.

Практично одночасно з цією публікацією Путін почав прямо говорити, що хоче домогтися від Заходу документальних гарантій того, що НАТО не буде далі просуватись на Схід, тобто Україну до складу Альянсу не прийме.

Генсек НАТО такий ультиматум Путіна відкинув.

"Лише Україна і 30 союзників НАТО мають вирішувати, коли Україна буде готова приєднатися до Альянсу. У Росії немає права вето у цьому питанні, і немає права встановлювати "сфери впливу" і намагатись контролювати своїх сусідів", - наголосив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Читайте також: Наступ РФ на Україну “вірогідний, але не обов’язковий”: Резніков назвав всі дані. Повна версія виступу міністра у ВР (Відео)

Наразі ж Кремль і Білий дім домовились про переговори. Президенти Росії і США 7 грудня мають провести розмову у режимі відеозв'язку. Одна з тем розмови - безпекова ситуація на кордонах України. Президент США Джо Байден уже заявив, що готує докладний план заходів для стримування агресії Росії щодо України.

Читайте також: На тлі загрози вторгнення Росії в Україну глава МЗС РФ отримав чіткий сигнал від США (Відео)

Більше подробиць - у сюжеті ТСН. Тиждень