План щодо щеплень від грипу на Тернопіллі виконали лише на 55,9%

PB190005-nРівень захворюваності на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) у Тернопільській області наразі відповідає середньому показнику.

Показники не перевищують епідемічний поріг і перебувають у межах 27,7%, повідомила заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби в області Нінель Цяпа під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, інформує сайт ОДА.

До речі, збори провели за доручення виконувача обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Івана Крисака сьогодні, 11 грудня.

Читайте також. Піднялася температура, ломить тіло, болить голова? Сидіть вдома і викликайте лікаря, радять тернополянам (Відео)

– Найвищі показники захворюваності – у Тернопільському районі, найнижчі – в Зборівському, – каже пані Цяпа. – Із кожним тижнем кількість хворих на грип та ГРВІ зростає. Відтак, інтенсивний показник захворюваності дітей зріс порівняно з минулим тижнем на 4%. Очікуємо збільшення кількості хворих у січні-лютому у зв’язку з початком зимових канікул. Наразі маємо можливість підготуватись до можливих ускладнень.

Для профілактики захворюваності спланували в області групи ризику – імунний прошарок. У цю категорію потрапило 6973 осіб, додала Нінель Цяпа.

- Станом на 4 грудня план щодо щеплень виконали на 55,9%. Зокрема, найкращі показники у Зборівському, Шумському, Підгаєцькому, Козівському районі, - продовжила заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби. – Найгірше виконали план у Чортківському, Гусятинському та Монастириському районах. Найважливіші групи ризику – це медики та освітяни. У деяких районах не провели щеплень жодної особи цих категорій.

Читайте також. Тернопіль: переважають серед хворих на грип чи ГРВІ – діти (Відео)

Як додав директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Курило, госпітальна база області до прийому та лікування хворих готова.

- Для діагностування захворювання рекомендують застосовувати швидкі тести, - зауважив він. - Це забезпечить оперативне призначення ефективного лікування. Нині проводять регулярний моніторинг захворювань в освітніх закладах і закладах охорони здоров’я, в організованих колективах.

Читайте також. Тернопілля: в одного хворого медики підтвердили грип типу «Б» (Відео)

Начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Євген Лукавий доручив головам РДА взяти під особистий контроль виконання плану щодо проведення імунізації населення.

Для забезпечення стабільності епідемічної ситуації будуть проводити ряд інших заходів, а саме: забезпечення в зимовий період необхідних параметрів мікроклімату приміщень; укомплектування дошкільних, загальноосвітніх закладів медичними кадрами; забезпечення медичних пунктів необхідними засобами та обладнанням; дотримання необхідного температурного режиму в приміщеннях; при виконанні робіт на відкритому повітрі забезпечити обслуговування персоналу пересувними агрегатами для обігріву та прийому їжі; щомісячне проведення спеціалізованими підприємствами профілактичну дезінфекцію на автотранспорті; вести чіткий облік присутніх дітей в загальноосвітніх школах, інших навчальних закладах, при відсутності в окремих класах більше 30% учнів самостійно вирішувати питання закриття окремих класів, груп.

Софія Левицька