«Північний потік-2»: що далі – серед 350 німецьких компаній зростає занепокоєння

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

350 німецьких компаній, які беруть участь реалізації проєкту російського газогону «Північний потік-2» через намір США запровадити санкції повинні турбуватися про свій бізнес.

Про це повідомив глава зовнішньоекономічного відділу Федерального об’єднання торгово-промислових палат Німеччини Фолькер Траєр, передає DW.

Заплановані санкції є “поганою новиною для німецької економіки”, додав він. Окрім безпосередніх наслідків, зростає занепокоєння щодо нового загострення торговельного конфлікту. “Рішення Палати представників США призведе до більшої невизначеності на світових ринках. Ця політика не може створити нову довіру”, – вважає Траєр.
Зазначимо, Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт про американський оборонний бюджет на наступний рік, що передбачає також санкції щодо компаній, які забезпечують будівництво газопроводу “Північний потік-2”. Проєктом “Північний потік-2” передбачено будівництво і роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року. Наприкінці березня – на початку квітня 2018 року компанія Nord Stream 2 (оператор проекту будівництва газопроводу “Північний потік-2”) отримала дозвіл на будівництво газопроводу від Німеччини і Фінляндії, а в червні – від Швеції.
Наприкінці жовтня цього року Датське енергетичне агентство видало дозвіл на будівництво газопроводу “Північний потік-2” на континентальному шельфі на південний схід від Борнхольма (острів у Данії) протяжністю 147 км. Засновником компанії Nord Stream 2 AG є “Газпром”. Фінансування проекту здійснюють європейські компанії – французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.