Північна Корея заявила про “перемогу” над Covid-19

Кім Чен Ин. Фото – Getty Images

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин оголосив про “перемогу” в боротьбі з коронавірусом і наказав скасувати запроваджені в травні протиепідемічні заходи.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на державні ЗМІ Північної Кореї, пише “УП“.

Про нові підозри на Covid-19 Північна Корея не повідомляла з 29 липня через обмежені можливості тестування, стверджують міжнародні організації.

Аналітики кажуть, що авторитарна Північна Корея використала пандемію для посилення соціального контролю. Заява ж країни про "перемогу" над Covid-19 може стати прелюдією до відновлення торгівлі, якій перешкоджають блокування кордонів та інші обмеження. Також це може розчистити шлях для проведення Північною Кореєю випробувань ядерної зброї.

"Офіційна смертність Північної Кореї у кількості 74 людини є "безпрецедентним дивом" порівняно з іншими країнами", - повідомляє KCNA з посиланням на посадовця.

Замість підтверджених випадків Covid-19 Північна Корея повідомила про людей із симптомами лихоманки. Пік у понад 392 920 хворих щодня був зафіксований 15 травня. Це спонукало експертів у сфері охорони здоров’я попереджати про неминучу кризу.