Після розкриття афери у Почаєві Василь Облещук обіцяв взятися за “дерибан” землі у Тернополі (Відео)

земляЛюди, на яких оформляли землю неподалік Почаївської лаври, навіть не здогадувалися, що є власниками 4,5 га.

Читайте також. 666 злочинів належать до категорії тяжких та особливо тяжких (Відео)

Тепер міському голові Почаєва загрожує до 6 років ув’язнення. Адже факти зловживання службовими повноваженнями та службового підроблення виявили та задокументували працівники міліції.

Йшлося про це нещодавно під час брифінгу керівника обласної міліції Василя Облещука. Він повідомив, що співробітники обласного управління боротьби з економічною злочинністю встановили: чиновники міськради, не вносячи питання виділення земельних ділянок на рішення сесії, вписували неправдиві відомості до протоколу і таким чином 4,5 га сільськогосподарських угідь спочатку змінили своє цільове призначення, а потім перейшли у власність конкретних осіб. Тож усі ці гектари із виглядом на Лавру можна було забудувати чим завгодно – садибами, готелями тощо.

– Люди, на яких були оформлені земельні ділянки, й гадки не мали про це, – додає міліціонер. – Приміром, однією такою щасливою землевласницею стала 88-річна пенсіонерка – жителька одного з сіл Кременецького району. Коли правоохоронці навідалися до бабусі, аби дізнатися, чи справді вона зверталася до міської ради з проханням про виділення півтори гектара угідь, старенька запевнила, що вже кілька років з села нікуди не виїжджала.

Словом, вирощувати картоплю на тій землі ніхто не збирався, адже вона – придатна для ведення будівельних робіт. Загалом, як встановили правоохоронці, працівники  Почаївської мерії завдали інтересам громади збитків на суму 2 мільйони 622 тисячі гривень.

– Слідство наразі «гальмує» те, що міський голова зараз перебуває на лікарняному – лежить у Рівненській лікарні. А перед тим ще й написав заяву, аби йти на пенсію, – каже пан Облещук. – Втім, за земельні махінації йому загрожує до 6 років позбавлення волі.

До речі, головний міліціонер краю зауважив, що справа щодо «дерибану» землі у Почаєві – чи не перша, але – точно не остання. Мовляв, міліціонери тільки взялися до такого роду питань. І надалі їх будуть активно розслідувати, в тому числі перевірять усі «земельні» скандали у Тернополі.

– У сфері боротьби з економічними злочинами викрито 64 факти привласнення майна, 166 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, 54 – у сфері господарської діяльності, – додав Василь Облещук.

Довідково. Задокументований факт внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань. Розпочали кримінальне провадження за ознаками правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 – «зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки» та ч. 2 ст. 366 – «службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки» – Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування. Але, як переконані правоохоронці, справа матиме продовження.