Після скандальної приватизації “Більшовика” в ході кримінального розслідування суд арештував акції київського заводу

“Більшовик”. Фото – Фонд держмайна

Суд наклав арешт на 100% статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу (колишній завод “Більшовик”) через кримінальне провадження щодо можливого зловживання посадових осіб Фонду держмайна України під час приватизації заводу у жовтні 2021 року.

Про це повідомляє ДБР.

“Державне бюро розслідувань розслідує кримінальне провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації Першого київського машинобудівного заводу 27 жовтня 2021 року (до 2018 року – завод “Більшовик”). Наразі слідчі ДБР встановлюють усі обставини незаконного відчуження вказаного заводу з державної власності за заниженою вартістю. Це завдало економічних збитків державним інтересам”, – сказано в повідомленні.

Читайте також: Стала відома подальша доля київського заводу “Більшовик”, проданого на аукціоні (Відео) 

У ДБР проінформували, що Фонд держмайна виставив завод на торги з неправильною оцінкою його вартості.

"Експертизою встановлено, що звіт про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це могло негативно вплинути на достовірність такої оцінки", - заявили в ДБР.

Читайте також: Голова Фонду держмайна йде у відставку після скандальної приватизації

У відомстві проінформували, що 11 січня 2022 року слідчий суддя, за клопотанням сторони обвинувачення, наклав арешт на 100 % статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу з метою збереження вказаного речового доказу.

"Кримінальне провадження розпочато з частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років", - додали в ДБР.

Досудове розслідування триває.