Після 40-річної реставрації відкрили музей на руїнах Помпеїв

фото: 5 канал

Реставрація цього музею тривала 40 років. І ось він відкритий для відвідувачів.

Античні фрески, коштовності та магічні амулети, що так і не вберегли стародавнє місто від трагічної загибелі. Колись усі ці речі належали жителям Помпеїв. Тепер – це унікальні експонати, що розповідають історію величі давньоримського міста.

Ці бронзові скульптури античних богів – свідки загибелі своїх власників. У стародавніх Помпеях фігури вважали покровителями домашнього затишку. Тож намагаючись урятуватися від смертоносного виверження, містяни забирали їх із собою. Кілька століть скульптури спочивали разом із власниками, вкриті шаром попелу, пише 5 канал.

У колекції музею – майже 160 експонатів. І всі дійшли до наших часів майже неушкодженими. Під шаром попелу предмети епохи першого століття збереглися в первісному вигляді. Маршрут експозиції оповідає історію Помпеїв – від часів заснування і до дня загибелі. Тут відвідувачі можуть побачити частини розписаних фресками заможних вілл, а також предмети домашнього вжитку: срібні ложки, келихи й бронзові горщики.

Музей на руїнах Помпеїв уперше відкрив свої двері для відвідувачів іще наприкінці 19 століття. Та під час Другої світової війни будівля зазнала серйозних руйнувань. А після землетрусу в Неаполі у 1980 році Помпеї й геть закрили для відвідування. Тепер же музей повністю відреставрували.