Піонтковський оцінив можливість “обміну” Донбасу на Сирію (Відео)

ПіонтковськийСполучені Штати Америки ніколи не погодяться віддати під протекторат РФ окупований Донбас в обмін на вихід російських військ із Сирії.

Про це заявив російський політолог Андрій Піонтковський в інтерв’ю на телеканалі 112 Україна.

Таку свою впевненість Піонтковський пояснив тим, що новий президент США Дональд Трамп уже показав себе щодо Росії зовсім не так, як цього очікували в Кремлі, мріючи, що Трамп буде підконтрольним РФ президентом США і разом вони розідять світ за аналогією до Ялтинської конференції після Другої світової. Тепер, каже Піонтковський, представники російського військово-політичного істеблішменту розчаровані, що Трамп не дасть Росії “переділити” світ.

"Ні, такої небезпеки нема. Власне, вся операція "Трамп наш" була задумана як така, ... що ми приведемо в Білий дім людину, з якою.. оцю велику операцію, яку вони називають "Друга Ялта", проведемо. І це стосується не тільки України - всі їх вимоги після 2014 року, звернені до Заходу, - це "друга Ялта": давайте розділимо світ, як у 45-му році розділили Сталін з Черчіллем і Рузвельтом. І, розуміється, весь постраданський простір, включаючи Україну, опиниться в нашій зоні. ... Зараз в ретроспективі, після півтора року правління Трампа, ясно, що для всіх нас - противників Путіна і в Україні, і в Росії противників цього жахливого розділення "нової Ялти" - великою удачею була перемога Трампа", - сказав Піонтковський.

Російський політолог, який виїхав із Росії через путінський режим, упевнений, що для України у її протистоянні російській агресії США тепер робить значно більше, ніж це було за президентства Обами.

"Такої одностайності американського військово-політичного істеблішменту у ставленні до Путіна і, відповідно, у відношенні соліданості з Україною, не було і ніколи б не було, якби не з'явився оцей "Трамп наш". Ви можете самі судити по позиції Курта Волкера - людини, яка зараз самостійно втілює політику на українському напрямку... Так от, до останнього часу, до прийняття закону про деокупацію Донбасу, його формулювання про агресію Росії і про ситуацію на Донбасі, вони були більш жорсткими і більш проукраїнськими, ніж офіційні українські. Так що цього розміну, ви можете бути абсолютно впевнені, його ніколи не відбудеться", -  заявив російський політолог.

В інтерв'ю Андрій Піонтковський говорив і про те, чи запровадить Захід санкції проти Путіна і які санкції потрібні ще щодо Росії, якою буде Росія після Путіна і якими можуть бути кандидати на цей пост, про можливість чи неможливість початку Третьої світової війни.

Про усе це - у повній версії інтервю на каналі "112 Україна"