Піонтковський: “Вторгнення в Україну не буде. Путін вже сформулював план відступу на переговорах з Байденом” (Відео)

Андрій Піонтковський. Фото – journalby.com

Путін наразі відмовився від ідеї нового повномасштабного військового вторгнення в Україну і перед зустріччю з Президентом США в Швейцарії 16 червня почав готувати формулювання для  “відступу”.

Про це політолог Андрій Піонтковський заявив в ефірі телеканалу Еспресо.TV.

За словами Піонтковського, від нового військового вторгнення в Україну Путін відмовився під тиском двох обставин.

“Російський Генштаб йому пояснив, що вторгнення в Україну буде катастрофою для російської держави. З двох причин. З причини готовності української армії і українського суспільства до спротиву і тієї ціни, яку сформулював Байден і сформулює Путіну ще раз 16-го числа”, – сказав політолог.

Читайте також: Піонтковський пояснив, як Байден і Путін будуть оговорювати “українське питання”

На думку Піонтковського, під час переговорів з президентом США 16 червня у столиці Швейцарії Президент Росії не полишить спроб "виторгувати" для РФ якісь вигоди за ненапад на Україну. При цьому Кремль вже готує обставини свого "відступу". Як пояснив Піонтковський, задум Москви полягає в тому, щоб залучити США до переговорів про Донбас задля виконання Мінських угод на умовах Путіна.

"Він зрозумів, що вторгнення неможливе, що воно призведе не тільки до падіння його режиму, а й російської держави, і він буде виторговувати якусь ціну. І ось він вже так докладно заговорив про Мінські угоди. Я знаю, я залучений у тих переговорах, що ідуть у Вашингтоні, що представники Путіна наполягають, щоб у якомусь загальному комюніке чи заяві за підсумками зустрічі був включений спільний заклик до мирного врегулювання на базі Мінських угод. Путін вже туди підверстав Макрона і Меркель. А давайте згадаємо заяву Лаврова, що ми не дозволимо Зеленському зіскочити з гачка Мінських угод. Так от тепер, змирившись, що вторгнення в Україну йому не дозволять, Путін хоче Байдена підтягнути до того гачка, на якому збирається тримати Зеленського. От так він вже сформулював програму відступу на переговорах з Байденом", - розповів про план Путіна Піонтковський.

Читайте також: Піонтковський сказав, який “рахунок” за вторгнення в Україну Байден виставить Путіну (Відео)

Політолог підкреслив: відмова Кремля від вторгнення Росії в Україну зараз не означає, що від ідеї захоплення України Путін відмовиться назавжди.

"Вимушено відмовившись від масштабного вторгнення, він ніколи не відмовиться від маніакальної ідеї підкорення України. Він буде використовувати всі засоби", - сказав Піонтковський про Путіна.

Більше – у повній версії інтерв’ю Андрія Піонтковського телеканалу телеканалу Еспресо.TV.