Пілот літака МАУ, що розбився 8 січня біля Тегеранa, від початку польоту не мав зв’язку з вежею та диспетчером

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Пілот літака МАУ, що розбився 8 січня біля Тегеранa, від початку польоту не мав зв’язку з вежею та диспетчером, і голос пілота ідентифікували після перевірки чорної скриньки екіпажу

Про це заявив голова іранської організації цивільної авіації Алі Абедзаде, повідомляє Європейська правда з посиланням на іранське агентство IRNA.
Екіпаж не оголосив стан тривоги, заявив Абедзаде. “Я не знаю про причину затримки (вильоту. – ред.) та проблему технічної несправності; причина аварії незрозуміла і не може бути оголошена до моменту аналізу інформації з чорної скриньки літака”, – сказав він.

Абедзаде підкреслив: чорну скриньку літака передадуть іранській авіакомпанії, і її розгляне комітет з кризового менеджменту авіакомпанії. За словами Абедзаде, у районі загроз не було. На запитання, чи може це бути терористичним інцидентом, він сказав: “Жодного коментаря щодо терористичної атаки не можна робити, поки не буде проведене дослідження чорної скриньки”. Чиновник додав, що ще не визначено, якій країні буде передана чорна скринька літака, проте Іран не передаватиме її виробникові лайнера – американській компанії Boeing.
  • Український літак Boeing 737 авіакомпанії МАУ виконував рейс PS 752 Тегеран – Київ і розбився вранці 8 січня невдовзі після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані.
  • Катастрофа сталася приблизно за годину після того, як Іран атакував ракетами військові бази США в Іраку.
  • Літак був виготовлений у 2016 році та отриманим прямо з заводу Boeing. Літак був справним і останнє технічне обслуговування пройшов 6 січня 2020 року.
  • Загинули всі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Серед них були українці: 2 пасажирів та 9 членів екіпажу.
  • Жертви серед іноземців: 82 іранці, 63 канадці, 10 шведів, 4 афганці, 3 німці, 3 британці. Серед загиблих канадців було багато студентів, які поверталися з канікул.
  • 2 людей не сіли на цей рейс.
  • Щодо можливих причин катастрофи, то за попередніми даними, аварія сталася через несправність двигуна. Однак точні причини ще належить з’ясувати.
  • Посольство України в Ірані спершу заявило, що виключається версія теракту чи ракетної атаки як причини катастрофи. Однак потім інформацію про це видалили з офіційного сайту.