Пільги учасникам бойових дій можуть скасувати: ініціатива “Слуги народу” обурила українських бійців (Відео)

АТО - Учасник бойових дій абстракно сидить з посвідченням в камуфляжіУ Верховній раді України розглядають можливість переглянути пільги учасників бойових дій на Донбасі. Українські бійці обурились ініціативі і заявляють, що готові віддати свої пільги в обмін на пільги народних депутатів.

Як пояснила Фактам ICTV голова парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, передбачені українським законодавством пільги учасникам бойових дій у реальності недостатньо підкріплені фінансовим ресурсом держбюджету, тому є сенс ці пільги переглянути.

“Ті пільги, які були закладені, вони не були обраховані”, – каже представник фракції “Слуга народу” Тетяна Третьякова і зазначає, що зараз у пільгах учасників бойових дій є підстави для корупції чиновників, як от при виділенні земельних ділянок.

Голова Комітету ВР пояснює, що для виправлення ситуації є задум поділити учасників війни на Донбасі на дві групи: ветеранів і тих, хто зараз воює.

Для контрактників ЗСУ пропонується вписувати їх пільги відразу в контракт при вступі на службу.

Що ж до ветеранів війни на Донбасі, то їх пропонують поділити на добровольців, мобілізованих та контрактників і залежно від групи забезпечити різними пільгами.

Нова ініціатива обурила як бійців на Донбасі, так і ветеранів. Вони кажуть, що кров на Донбасі проливали однаково що добровольці, що кадрові військові ЗСУ і воювали не за пільги, а за Україну. Обурюючись, ветерани АТО заявляють, що готові обмінятись пільгами з нардепами.

“Якщо ви думаєте, що балачки про зняття пільг з учасників бойових дій додають вам честі і піднімають бойовий дух, то ви помиляєтесь”, – кажуть про ініціативу народних депутатів бійці ЗСУ на передовій Донбасу.

Тим часом у Міністерстві в справах ветеранів заявляють, що готують на розгляд Верховної ради свій законопроект, у якому пільги для українських бійців будуть гарантовані і розширені.

Більше – у сюжеті Факти ICTV