Пік захворюваності на Covid-19: у МОЗ зробили новий прогноз (Відео)

ф1Раніше прогнозованого на 14 квітня піку захворюваності на Covid-19 в Україні не буде – до найвищих показників щодо коронавірусу Україна ще не підійшла, але може пройти їх непомітно і безболісно для системи охорони здоров’я.

Про це заявив в ефірі телеканалу “1+1” заступник глави МОЗ-головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Він пояснив, що пік кількості хворих на коронавірус в Україні прогнозували на 14 квітня за обставин, коли в Україні ще не були запроваджені карантинні заходи. Після їх запровадження стало зрозуміло, що зростання кількості хворих на Covid-19 в нашій країні уповільнилось.

“Зараз математичне моделювання показує, що 14 квітня піку у нас не буде”, – сказав Віктор Ляшко.

Представник Міністерства охорони здоров’я України наголосив, що саме самоізоляція та інші запроваджені в Україні обмежувальні заходи дали змогу уповільнити зростання захворюваності і відсунути його пік.

“Приріст, який сьогодні є, – в районі від 10-ти до 15% щодоби зібльшується кількість випадків, – це прогнозований приріст, і він значно менший за той, який був би, якби не було запроваджених карантинних заходів”, – наголосив Віктор Ляшко.

Головний санітарний лікар України зазначив, що наступний тиждень буде показовим в Україні щодо результатів запровадженого в країні жорсткого карантину.

“Пік ми можемо пройти непоміченим для всієї системи хорони здоров’я в разі, якщо всі запропоновані нами обмежувальні заходи будуть дотримуватись”, – зробив новий прогноз щодо піку захворюваності на коронавірус в Україні представник МОЗ.