Пік захворювання можливий з 14 квітня, – Віктор Ляшко на Тернопільщині (Відео)

Скріншот відео
Скріншот відео

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко відвідав Тернопільщину. Сьогодні він побував у районній лікарні в Козові, де поспілкувався з місцевими медиками інфекційного відділення.

Він зазначив, що засобів індивідуального захисту у лікарнях достатньо для реагування на перших порах. Але якщо ми не будемо дотримуватись карантину і у нас інфікованість буде перевищувати 2% населення, то цих засобів буде не достатньо.

Також Ляшко додав, що пік захворювання чекають на 14 квітня, якщо буде проводжуватись така ж динаміка росту.

Віктор Ляшко наголосив на необхідності дотримуватися карантинних вимог, щоб попередити значний ріст захворювання. Бо у такому випадку медична система України не впорається.

«Хочу подякувати усім, хто працював у напрямку захисту та боротьби з коронавірусною інфекцією. Система охорони здоров’я України підготувалася, ми робимо все можливе, щоб запобігти масовому поширенню кількості хворих. Щодня в Україні захворюваність зростає на 30%, наше головне завдання – не допустити піку, щоб система охорони здоров’я могла надавати допомогу хворим. Наразі особливу увагу звертаю на людей після 60 років. У таких людей хвороба протікає досить тяжко. Через значну кількість хворих системи охорони здоров’я в Італії та Іспанії були паралізовані. Маю надію, що цього не допустимо в Україні».

Однак під час наради у Тернополі Віктор Ляшко зазначив, що тенденції росту захворюваності на коронавірус в Україні змушують хвилюватися і нагадують ситуацію на початку в Іспанії.

Додамо, при обласній державній адміністрації діє штаб з ліквідації наслідків інфекції. Щодо мобільних груп, які тестуватимуть людей з підозрами, на сьогодні в області їх близько півсотні.