«Піджаки» перенесли на склад товарів на 1,5 млн грн: викрито схеми незаконного переміщення в Україну імпортних товарів (Фото)

1«Піджаками» називають людей, які за винагороду погоджуються періодично переносити через кордон в Україну невелику кількість товару, яка не оподатковується, й цей товар потім підприємці збирають на склади й продають.

Прокуратура спільно з податковою міліцією на Закарпатті встановила схему ухилення від сплати митних платежів при переміщенні через державний кордон України товарів через так званих «піджаків», повідомляє ГПУ.

За інформацією ГПУ, малозабезпечені мешканці прикордонних районів Закарпаття за 100-200 грн погоджувались допомогти у ввезені до України певних товарів побутового вжитку. Таким чином через державний кордон переміщувались великі партії товарів, які попередньо подрібнювались у межах встановлених законодавством норм для безперешкодного проходження митного контролю по смузі руху «зелений коридор».

На одному з таких складів правоохоронці виявили й вилучили автомобіль, чорнові записи та близько 20 тис. одиниць різноманітного одягу. Орієнтована вартість товарів – близько 1,5 млн грн.

2

Також прокуратура спільно з податковою міліцією викрили діяльність транзитно-конвертаційних підприємств, які ввозили до України товари з країн Європи, використовуючи різні схеми ухилення від сплати митних платежів.

3

Підприємства значно занижували митну вартість товарів, які ввозили в Україну. Згодом їх продавали на території всієї Україні вже за реальними ринковими цінами.

4

Правоохоронці виявили й вилучили фінансово-господарські документи, чорнові записи, а також майже 13 тис. найменувань різних товарів (посуд, кухонні набори, столові набори різного асортименту). Їх орієнтована вартість – близько 5 млн грн.

5