Підволочиськ: за сприяння центру зайнятості вже працевлаштували 740 осіб

Підволочиськ РЦЗ 1Служ­ба зайнятості тепер застосовує адрес­ний підхід до вирішення питан­ь забезпечення роботою кож­ного, хто звертається до неї.

Непоганих результатів у працевлаштуванні краян досяг Підволочиський районний центр зайнятості (РЦЗ). За його допомогою впродовж січня-серпня 2014 року працевлаштували 743 особи, що на 245 осіб більше, ніж за відповідний минулорічний період.

Читайте також. Набувати статут безробітного переселенцям стало простіше – роз’яснення фахівця з Тернополя

Цьому посприяла активна співпраця фахівців РЦЗ із роботодавцями на предмет пошуку можливостей забезпечення безробітних як постійними місцями праці, так і залучення їх до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Якщо торік до Підволочиського райцентру зайнятості із потребою в організації робіт тимчасового характеру звернулося лише вісім роботодавців, які залучили 85 безробітних, то за вісім місяців цього року тимчасовою роботою було охоплено уже 130 осіб. Не випускає із поля зору РЦЗ й громадські роботи, постійно взаємодіючи із органами місцевого самоврядування.

Читайте також. Кременеччина: безробітні допомагали при встановленні пам’ятника Герою “Небесної сотні”

– Такі роботи, – каже голова Підволочиської селищної ради Віталій Дацко, – організовують на паритетній основі за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття і місцевих бюджетів, що дозволяє економити бюджетні кошти.

Так, Підволочиська селищна рада минулоріч профінансувала громадські роботи на 7,5 тисячі гривень, а цьогоріч запланувала витратити 15 тисяч. З початку нинішнього року у впорядкуванні вулиць селища, парку відпочинку, стадіону, місць поховання загиблих воїнів взяли участь 15 безробітних. Однією із перших уклала договір з райцентром зайнятості про організацію громадських робіт Городницька сільська рада.

Читайте також. Чортківщина: до громадських робіт залучили більше 300 безробітних

– У Городниці особи зі статусом безробітного, – каже голова сільради Олег Макоїд, – чистили водовідвідні канали вздовж придорожніх смуг і косили траву, долучилися й до благоустрою місцевого дошкільного закладу. Користь від громадських робіт для громади очевидна, а тому центр зайнятості залишається нашим надійним і постійним партнером.

Ще одна важлива складова діяльності РЦЗ – організація професійного навчання безробітних. Протягом січня-серпня ним у районі охопили 163 особи, тоді як минулоріч – 145. Активно працюють із службою зайнятості щодо підвищення кваліфікації безробітних сільськогосподарські товариства «Агро-Рось», «Терра», «Агро-Млин», «Хутір Лтд» та інші.

– Підвищення кваліфікації робітників – засіб розширення раніше здобутих професійних знань, умінь та навичок, які сприяють результативності праці на нашому підприємстві, – каже інспектор з кадрів ТОВ «Агро-Рось» Марія Паньків.

Читайте також. Тернопілля: відтепер можна отримати ваучер на навчання за фахом “сестринська справа” і “соціальна робота”

Новацією у діяльності служби зайнятості стало надання роботодавцям компенсацій витрат у розмірі єдино­го внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на новостворені робочі праці осіб зі статусом безробітного. Торік Підволочиський райцентр зайнятості таку компенсацію надав 9 роботодавцям. У такий спосіб було забезпечено роботою 11 краян, з них 7 осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Компенсаціями скористалися також й місцеві суб’єкти малого підприємництва, які створили 4 нових робочих місця для безробітних у пріоритетних видах економічної діяльності.

Вже з початку цього року 9 роботодавців району звернулися за згаданою послугою до райцентру зайнятості, працевлаштувавши 11 краян, 9 із яких з пільгових категорій громадян.

Читайте також. У Чорткові за направленнями центру зайнятості працевлаштували 18 інвалідів

Серед роботодавців, які тісно співпрацюють з РЦЗ, слід виділити приватного підприємця Марію Лубкович. Від початку своєї підприємницької діяльності вона зареєструвала в райцентрі зайнятості 78 трудових угод з найманими працівниками, в тому числі 55 працівників їй допомогла знайти служба зайнятості. 14 осіб за сприяння центру зайнятості пройшли у бізнес-леді трудову адаптацію шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Свого часу 6 безробітних працевлаштували з наданням роботодавцю дотацій для відшкодування витрат на оплату праці цих осіб.

Цьогоріч Марія Лубкович працевлаштувала безробітного на перше робоче місце з  компенсацією фактичних витрат на сплату єдиного соціального внеску.

Софія Левицька