Підсумки 7 липня: що стало причиною виникнення пожежі на Луганщині

Правоохоронні органи і місцева влада встановлюють причини масштабних пожеж у Луганській області. Про це в коментарі РБК-Україна повідомив голова ОДА Сергій Гайдай.

“Посуха, сьогодні майже 40 градусів. І дуже-дуже сильний вітер. Тому полум’я розноситься на сотні метрів. На жаль, якось загасити його дуже важко”, – заявив Гайдай.

Що стало причиною виникнення пожежі – поки не відомо. Глава області не виключає, що ліс могли підпалити навмисно.

“Ми повинні констатувати, що сталася величезна пожежа. Чому вона виникла – з’ясовуватиме комісія. Я не виключаю навіть факт підпалу. На сьогоднішній день зробити якийсь аналіз важко, тому що пожежа повністю не зникла. Вона локалізована, але вогонь і далі йде”, – заявив Гайдай.

Станом на 9:00 вівторка, 7 липня, в Україні зафіксовано 49 607 випадків зараження коронавірусом COVID-19, із них 1283 – летальні, 22 193 людини одужали. Про це повідомляє пресслужба МОЗ. Упродовж доби 6 липня було зафіксовано 564 нові випадки коронавірусу, 21 пацієнт помер.

Ексголова Національного банку Яків Смолій впевнений, що не покидає НБУ напризволяще, оскільки всі працівники регулятора продовжать працювати і захищати здобутки останніх років. Про це він написав в прощальному листі журналістам.

«Нам закидають, наче Національний банк незалежний від громадян нашої країни. Але насправді ми лишаємося підзвітними суспільству через доповіді у Верховній Раді, а також через постійне, щоденне спілкування з журналістами. Ви пильно стежите за нашими діями, вимагаєте відповідей, звертаєте увагу на складні питання», — відзначив Смолій. «Байдужість вбиває. Вбиває людей, ініціативи, вбиває реформи. Коли суспільство стає байдужим до процесів, які за суттю своєю є трансформаційними для всієї країни, наслідки можуть бути страшними та такими, які можна виправити лише заплативши велику ціну. Я бачу у вашій роботі запобіжник для такої бай дужості. Залишаючи Національний банк, я розумів, що не лишаю його та всі здобутки останніх років напризволяще — цю роботу підхоплять і продовжать правління Національного банку, директори департаментів та кожен працівник, який є в НБУ. Ваша команда — це ваша опора, ваша стіна, ваші друзі. Після Національного банку я можу це сказати з впевненістю у 100%».