Підроблену іноземну валюту у Тернополі збував громадянин Російської Федерації

valutaВалютних спекулянтів відстежують правоохоронці Тернопільщини, повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області сьогодні, 28 листопада.

Українці масово скуповують іноземну валюту, а спекулянти використовують це на свою користь, кажуть у міліції. Тож почали перешкоджати таким злочинам.

Читайте також. «Павутина» на Тернопільщині: розповсюдження порно в Інтернеті — від штрафу до 12 років тюрми

Співробітники управління Державної служби із боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Тернопільській області проводять активну роботу щодо припинення протиправної діяльності нелегальних пунктів обміну валют і банківських працівників, які зловживають своїм службовим становищем.

У результаті вжитих заходів, працівники підрозділу з початку року задокументували чотири кримінальних правопорушення у банківській сфері та 90 адміністративних правопорушень за виявленими фактами здійснення незаконних валютних операцій (ст. 162 КупАП). У правопорушників вилучили кошти на загальну суму 59,2 тис. грн, 3020 євро та 13680 доларів США, які були предметом адміністративного правопорушення.

Читайте також. Бережанський район: суд повернув громаді майно, вартістю 50 тис. грн

Одне із кримінальних проваджень відкрили щодо 36-річного громадянина Російської Федерації, який у Тернополі збував іноземну валюту. Підозрюваному інкримінують одразу кілька статей Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 199 – «придбання, зберігання, перевезення з метою збуту та збут підробленої іноземної валюти»; ч. 3 ст. 15 ч.1 ст. 199 – «незакінчений замах на збут підробленої іноземної валюти»; ч. 4 ст. 358 – «використання завідомо підробленого документа».

На спекуляціях із готівкою попалися двоє працівників банку. Касири з Борщова та Тернополя, купивши долари США в одних клієнтів, наступним у черзі повідомили, що іноземної валюти немає і відмовили їм у продажі. Такі дії банківських працівників підпадають під правову кваліфікацію ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України – «крадіжка».

Читайте також. «Укрспирт» винен аграріям Тернопілля 7 млн грн. Селяни готують страйк (Відео)

Наразі в управління НБУ в Тернопільській області направили листи для проведення перевірки законності вище вказаних дій, за результатами якої вирішать питання про притягнення цих працівників банку до відповідальності.

До речі, міліціонери й надалі продовжать роботу з виявлення фактів незаконних операцій з валютою.

Софія Левицька