Підприємці з Чернівців зібрали підписи проти запровадження касових апаратів і прийшли на сесію міської ради (Відео)

фото: Чернівці Таймс(архів)
фото: Чернівці Таймс(архів)

Понад тисяча підприємців Калинівського ринку у Чернівцях виступають проти прийнятих законів, які зобов’язують фізичних осіб-підприємців користуватися касовими апаратами й повертати гроші покупцю за нефіскалізовані чеки. 

Депутати Чернівецької міської ради підтримали прохання підприємців й звернулися до Верховної ради, щоб ці закони скасували, а натомість розробили нові, інформує suspilne.media.

Калинівський ринок є набільшим платником податків на Буковині. За словами голови профспілки Степана Кукурудзяка, за день вони зібрали понад тисячу підписів від підприємців, які проти прийнятих законів.

Використання касових апаратів зобов’яже вести облік товарів, нині ж малі підприємці цього переважно не роблять, каже директорка громадської організації «Інститут економічних досліджень» Оксана Кузяків. Водночас обов’язкову фіскалізацію запроваджують, як один зі способів боротьби з контрабандою.

З 1 жовтня 2020 року ФОПи мають застосовувати в роботі касові апарати. Замість них можна використовувати спеціальне програмне забезпечення. Підприємці зможуть видавати як електронний чек, так і паперовий.

З підписами підприємці прийшли на сесію міськради. Зрештою депутати міської ради звернулися до парламенту, аби закони про касові апарати та “кешбек” скасували, натомість розробили нові.

Подробиці – у репортажі журналістів UA: БУКОВИНА: