Підприємці відремонтували важку техніку для міліцейських загонів Тернопілля (Фото)

омеПідприємці Тернопілля відремонтували дві бойових розвідувальних дозорних машини та бронетранспортер для бійців міліцейських загонів, які несуть службу на передовій.

Про це повідомив сайт «Досьє 102» сьогодні, 10 листопада.

Читайте також. Без жодних порушень збирають допомогу для АТО на вул. Збаразькій у Тернополі – МВС перевірило

Нагадаємо, з часів Радянського Союзу на озброєнні автопарку обласного управління міністерства внутрішніх справ були чотири БРДМ та два БТР. Цю техніку здебільшого використовували на постах Державтоінспекції та для охорони громадського порядку під час різних масових заходів, а за часів незалежності України її не застосовували взагалі. Не проводили і планове ремонтно-технічне обстеження.

Бойові розвідувальні дозорні машини взявся відремонтувати місцевий підприємець Олександр Льотковський.

– Хлопці із «Самооборони» сказали, що в обласному управлінні в гаражах зберігають неробочі БРДми і БТРи. Ми поїхали з механіками оглянули їх, – каже чоловік. – Практично, це був металобрухт.

Читайте також. Тернопільські міліціонери поїхали у зону АТО ловити сепаратистів (Відео)

Спочатку планували із трьох зробити дві повноцінні машини, але згодом з’ясувалося, що бракує багатьох деталей нецивільного призначення. Знайти їх можна лише на військових чи ремонтно-відновлювальних заводах.

– Машини не експлуатували вже давно, всередині все поіржавіло, оптика не працювала. Ми цього зробити не могли, бо таке оснащення просто треба міняти. Спершу ми запустили двигун на одному, встановили акумулятори, поміняли мастило, подивилися до свічок, карбюратора. Решта автомобілів були розкомплектовані повністю, тобто ми щось знімали з третього встановлювали на другий, на перший, – пригадує підприємець.

Читайте також. Трьох міліціонерів на Тернопіллі звільнили за порушення присяги (Відео)

Колеса, незважаючи на вік, ще можуть послужити, переконаний Олександр Льотковський. Залишилося встановити на ці БРДМи озброєння. Техніка ще буде корисною для бійців у зоні АТО.

За ремонт бронетранспортера взялися інші підприємці – брати Мищишини.

– Техніка потрібна Україні, а простоює дарма. Тому ми вирішили взяти БТР і реанімувати: поміняли двигун, зробити захист, – пригадує Іван Мищишин.

Його брат Віктор каже, що за роки простою машина була цілком знищена – двигуни були непридатними, довелося перебрати і ходову, відновили салон і навіть зовнішній вигляд.

– Ми поміняли двигуни – встановили два англійських 4-літрових дизелі. Новою є і коробка передач, також ми поміняли все обслуговування двигунів, датчики тиску, температури води, – додає чоловік.

Дизельні двигуни, розповідають підприємці, не настільки вибагливі, як бензинові. Вони заводяться в будь-яку пору року і непогано себе почувають у дорозі. Зараз відремонтований БТР їде ґрунтовкою зі швидкістю 80-90 км/год.

Начальник управління кадрового забезпечення УМВС України в Тернопільській області Василь Крайник переконаний, що оновлена техніка відіграє суттєву роль у зоні АТО.

– Ми зараз готуємо чергову ротацію на схід, тому ця техніка дуже потрібна. Адже наші хлопці стоять на блокпостах в умовах війни. Ця техніка стояла без роботи 10 років. Завдяки волонтерам вона готова і буде поїде на схід, – додав він.

Від ім’я керівництва управління, від колегії УМВС України в Тернопільській області волонтерам подякував Олег Ляхович – заступник начальника УМВС України в Тернопільській області.

– Будемо сподіватися, що відремонтована техніка врятує там, на сході не одне життя, – наголошує він. – Вірю, що з вашою допомогою та допомогою волонтерів таких, як ви, ми завершимо війну з перемогою.

Софія Левицька