Підприємці Черкащини протестують проти встановлення касових апаратів та збільшення штрафних санкцій (Відео)

фото: ck.suspilne.media
фото: ck.suspilne.media

Підприємці Черкащини та інших областей сьогодні мітингували біля обласної державної адміністрації. Так вони відреагували на прийняття народними депутатами пакету законів про встановлення касових апаратів та збільшення штрафних санкцій для певних категорій підприємців.

Цей пакет законів Верховна Рада ухвалила 10 вересня. Про це журналістам Суспільного розповів голова Черкаської міської спілки підприємців Леонід Запорожець.

Біля обласної державної адміністрації підприємці почали збиратися сьогодні о 9-й.

У руках тримали плакати з написами «Кожному депутату по касовому апарату».

Зі слів підприємиці Ірини Ткаченко, малий бізнес не згодний із новими законами. За ними, каже жінка, підприємці 2-4 групи мають користуватися касовими апаратами. Вона хоче працювати за спрощеною системою.

«Це йде й придбання касового апарату. Ті, хто не розуміється в бухгалтерії, треба заключити договір з бухгалтером, щоб вони вели звітність по касовому апарату. Невже недостатньо було звітності, яка була по ФОПам. Я ось стільки заробляю, сплачую податки. У кого є наймані – ті сплачують ще й за найманих. Кого ви хочете перевіряти?», — обурюється жінка.

Набуття чинності нових законів, зі слів організатора акції Леоніда Запорожця, знищить малий бізнес в Україні.

«Люди не вірять, що введуть касові апарати, люди не вірять в цю дурницю. Я ходив і сказали: ми краще закриємось, але касові апарати ми не будемо приймати. Ну, на базарах, на морозах не будуть люди».

Чоловік додає: закон ухвалили, не врахувавши думку підприємців.

Також підприємців лякають суми штрафів, які будуть застосовувати за відмову від касових апаратів, – додає підприємець Євгеній Борщенко.

До участі в акції долучилися підприємці з Києва, Одеси, Дніпра та Запоріжжя. Сьогодні вони приїхали підтримати своїх черкаських колег, – говорить голова запорізької спілки підприємців Лідія Кривенко.

Заступник голови Черкаської обласної адміністрації Костянтин Омаргалієв пообіцяв підприємцям обговорити порушене ними питання на круглому столі, 24 вересня.

Що вимагали учасники акції від обласної влади та що робитимуть далі – у сюжеті Ольги Гуржій, UA: Черкаси: