Підприємства Тернопілля наростили борг до місцевих бюджетів. Він складає вже 45,5 млн грн

Скибиляк“Заборгованість суб’єктів господарювання до місцевих бюджетів станом на 01.04.2015 складала 45,5 млн гривень та збільшилась до початку року на 2,5 млн гривень (5,8%)”, – про це сказав сьогодні на засіданні колегії ОДА директор департаменту фінансів облдержадміністрації Степан Скибиляк.

За його словами, найбільший приріст боргу – у Тернополі.

“Місто Тернопіль – 1,8 млн гривень, Чортківський район – 0,9 млн гривень, – наголосив Степан Скибиляк. – У зв’язку із невиконанням 68 місцевими радами плану доходів недоодержано 0,8 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість таких бюджетів зменшилась на 91, недоодержана сума – на 8,3 млн гривень. Допустили збільшення недоодержаних сум Бережанський район на 264,3 тис. гривень (на 8  бюджетів); Монастириський – 40,4 тис. гривень (на 6) та Підгаєцький – 25,2 тис. гривень (на 4 бюджети)».

Загалом же протягом І кварталу 2015 року до загального фонду місцевих бюджетів Тернопільщини надійшло 291,7 млн гривень власних доходів. Це складає 26 відсотків від річного обсягу надходжень, затвердженого місцевими радами, йдеться в повідомленні ОДА.

«Планові показники по доходах виконано на 125 відсотків, по районах, де планові показники зменшені у відповідності до фактичних надходжень аналогічного періоду минулого року, виконання склало: по Кременецькому та Теребовлянському районах – понад 150 відсотків, по Борщівському, Збаразькому та Тернопільському – понад 140 відсотків, - констатував Степан Скибиляк. - У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 66,7 млн гривень або 29,6 відсотка».

Як повідомив директор департаменту фінансів ОДА, приріст досягнуто в основному за рахунок зарахування до загального фонду єдиного податку в сумі 42,1 млн гривень (у 2014 році зараховувався до спеціального фонду), податку на прибуток підприємств у розмірі 10 відсотків (12,1 млн гривень) та акцизного податку з реалізації суб’єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів (24,4 млн гривень).

«Найбільшу питому вагу у власних доходах місцевих бюджетів складає податок та збір на доходи фізичних осіб – протягом січня-березня одержано 153 млн гривень (52,4 відсотка надходжень загального фонду). В порівнянні з показниками минулого року надходження цього податку зменшились на 29,2 млн гривень або на 16 відсотків (за рахунок зарахування 25 відсотків податку до державного бюджету)», - зауважив Степан Скибиляк.