Підприємства дають гроші у бюджет, але створюють проблеми людям (Фото)

NovosilkaДо місцевого бюджету від ДП «Укрспирт» і ТзОВ «Кар’єр Новосілка» надходить понад мільйон гривень.

Читайте також. Тернополяни говорили про зброю, біженців з Криму та “Ниву”

Про це повідомив першому заступнику голови обласної ради Сергієві Тарашевському сільський голова Новосілки Підволочиського району Зеновій Гуменюк.

– А ще – чималу соціальну допомогу вони надають селу. Дитячий садочок у Новосілці з їхньою допомогою набув гідного вигляду. Допомагають і школі. Щоразу, за потреби, підсипають дороги, сприяють і футбольній команді, і аматорським художнім колективам, – підкреслює сільський голова. – Вже не говорячи про понад сотню робочих місць. Тож роль підприємств у соціально-економічному житті громади – важко переоцінити.

dimРазом із тим, окрім позитиву діяльність підприємств створює деяким мешканцям Новосілки значні незручності, повідомляє сайт обласної ради. Зокрема біля ряду будинків проходить дорога до кар’єру. Таким чином багатотонні машини, навантажені каменем, регулярно здіймають куряву чи заливають багнюкою вулицю та стіни будинків. Усе це супроводжується гуркотом, а від вибухів при видобутку утворюються тріщини на будинках. Зрозуміло, що жителі вельми незадоволені таким сусідством. Сільський голова каже, що проблему поступово вирішать.

– Одним із кроків,- вважає Зеновій Гуменюк, – буде встановлення плит і робити це буде ТзОВ «Кар’єр Новосілка».

Читайте також. Чи хоче громада Тернопілля мати такого начальника ДАІ? (Відео)

GalТаких негативів від роботи ВАТ «Тернопільський кар’єр» Галущинецька сільська рада не має, оскільки підприємство розробляє вапняк далеко від села і бере на себе розв’язання ряду соціальних завдань у Галущинцях. Разом із тим, багато років працюючи поряд із територіальною громадою, товариство затягує підписання з нею угоди.

– Обласна рада докладе усіх зусиль, щоб господарські питання вирішувались вчасно прозоро, відкрито і з користю для місцевих громад зокрема, і краю в цілому, – підбиваючи підсумки робочої поїздки, сказав перший заступник очільника облради Сергій Тарашевський. – Використання надр – це не лише надходження до бюджету, це – розвиток будівельної галузі області та й інших сфер життєдіяльності краю, але воно повинно, перш за все, працювати на наше суспільство.

Довідково. Усі господарюючі об’єкти, а їх – ще майже 20, обласна рада планує оглянути протягом місяця. Якщо не буде зауважень чи претензій, сесія надасть дозволи надрокористувачам.