Підозрюваний у корупції екс-президент УЄФА Платіні уже на волі

Мішель Платіні
Мішель Платіні

Сам Платіні заперечує правопорушення.

Колишнього президента Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Мішеля Платіні звільнили з-під варти, повідомляє 112 Україна з посиланням на агентство AFP.

Слухання у справі тривали протягом кількох годин. Він заперечував правопорушення, в заяві його представників говорилося, що факти справи “йому невідомі”.

Читайте також: Платіні арештували: підозрюють у корупції через ЧС-2022

18 червня повідомлялося, що Платіні узятий під варту за підозрою в корупції у справі про вибір місця проведення чемпіонату світу з футболу 2022 року, яке дісталося Катару.

Мішель Платіні був арештований в рамках розслідування справи про можливі корупційні порушення при виборі країни-господині ЧС-2022 з футболу.

Нагадаємо, вибори господаря ЧС-2022 відбулися в грудні 2010 року. Катар випередив Австралію, США, Південну Корею і Японію.

Читайте також: Корупційний скандал у ФІФА набирає обертів — відсторонили Платіні

У травні 2015 року в Швейцарії та Сполучених Штатах почалося розслідування з приводу процедури виборів. У листопаді 2017 року колишній глава аргентинської спортивної маркетингової компанії Torneos y Competencias Алехандро Бурсако у федеральному суді Нью-Йорка свідчив, що низка менеджерів ФІФА отримали хабара за голоси на підтримку катарської заявки.

Читайте також:Блаттера і Платіні у футболі не буде найближчі 8 років

Згідно з розслідуванням британської газети The Sunday Times, Катар у 2010 році замовляв публікації в пресі, які очорнювали заявки Австралії, США, Південної Кореї і Японії. Крім того, Катар начебто наймав колишніх співробітників Центрального розвідувального управління США і нью-йоркську філію відомої американської компанії Brown Lloyd Jones, щоб перемогти в конкурсі.

Незважаючи на виявлені факти корупції, швейцарські та американські правоохоронці визнавали, що тільки ФІФА має право переглянути результати конкурсу.

Через кліматичні умови мундіаль 2022 року вперше в історії буде не влітку, а в листопаді–грудні.

Читайте також: 42 голоси з 55 можливих — в УЄФА обрали нового президента

Мішель Платіні був обраний президентом УЄФА в 2007 році. В 2015 році арбітражна палата комітету з етики ФІФА відсторонила функціонера з посади на 90 днів, пізніше він був дискваліфікований на 8 років. У травні 2016 року цей термін скоротили до 4 років.