Підлітки, які були популярні у школі, менш успішні в дорослому житті, – вчені

Hoodies_AY160D_2966017b
Підлітки, які були популярні у школі, менш успішні в дорослому житті. Фото: Alamy

Підлітки, котрих однолітки вважають крутими, мають менше шансів досягти великих успіхів у дорослому житті, вважають дослідники.

Дослідники почали спостерігати за життям 184 американських хлопчиків та дівчаток, коли тим було по 13 років, і “слідкували” за ними наступні 10 років.

Результати дослідження оприлюднив журнал Child Development. З’ясувалося, що “круті” діти у 23 частіше не мали роботи та на 45% частіше вживали алкоголь та марихуану.

На додачу, серед них виявилося на 24% більше людей, що потерпають від соціальної ізоляції.

Зі слів керівника дослідження, професора Джозефа Аллена з Університету Вірджинії, його здивувало те, що “група молодих людей, котра, здавалося, мала успіх у підлітковому віці… врешті опинилася в такому собі глухому куті”.

Науковець сподівається, що одержані ними дані заспокоять батьків нинішніх "ботаніків", у яких у школі небагато друзів.

"Молодь, котра отримує багато похвали та уваги за свої поверхневі якості, перебуває в зоні ризику… Вони стають залежні від цього, що не є привабливим у більшому, дорослому світі", - говорить Аллен.

Читайте також. Товсті діти ростуть в суворих батьків

"Батьки часто непокояться через те, що їхні діти пасуть задніх, бо не беруть участь у поведінці такого типу, але проблема полягає в намаганні здаватися дорослим", - зазначає він.

На думку науковців, саме "псевдо-доросла" поведінка та внутрішня незрілість "крутих" підлітків шкодить їм у подальшому житті.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що сексуальні зв'язки з незнайомцями краще піднімають самооцінку, ніж постійні стосунки.

Джерело: The Telegraph