Підгайці: як безробітні, які планують відкрити бізнес, вчилися визначати бізнес-ідею

Підгайці клуб Успішний підприємець 10.12.2014-640Перше засідання клубу «Успішний підприємець» відбулося у Підгаєцькому районному центрі зайнятості (РЦЗ).

Пройшло воно за участі представника райради, приватних підприємців району, у тому числі й тих, які отримали допомогу з безробіття одноразово для організації підприємницької діяльності, а також безробітних, які планують започаткувати власний бізнес.

Читайте також. Шумськ: чоловік, який торік був безробітним, тепер дає роботу іншим

Представник Підгаєцької райради Василь Мороз розповів про перспективи розвитку підприємництва в районі, наголосив на важливості розвитку малого бізнесу, як одному із шляхів працевлаштування і створення нових робочих місць.

Присутні ознайомились із законодавчими аспектами, що регламентують відкриття та провадження бізнесу в Україні, організаційно-правовими формами підприємницької діяльності; дізналися про умови та порядок надання одноразової допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності. Учасники засідання взяли участь у дискусії щодо переваг і труднощів, що виникають при започаткуванні та веденні власної справи.

Читайте також. Підволочиськ: безробітні шукають себе у бізнесі, здебільшого — у торгівлі

Безробітні, які планують відкрити бізнес, вчилися визначати бізнес-ідею, складати бізнес-план.

– Вибір бізнес-ідеї є одним із найважливіших етапів у започаткуванні власної справи, – каже провідний спеціаліст відділу надання соціальних послуг РЦЗ Ольга Галаса. – Як показує досвід, помилковий вибір бізнес-ідеї може призвести в кращому випадку до втрати часу, а в гіршому – до втрати коштів.

Уважно й ретельно, за її словами, потрібно скласти бізнес-план. У цьому документі повинна міститься вся інформація про товар чи послугу, що збирається пропонувати підприємець, ринковий потенціал, можливу конкуренцію (продукти-замінники), ресурси, необхідні для виробництва (персонал, приміщення, устаткування, матеріали, техніка тощо), необхідний капітал (інвестиції, операційні ресурси) і наявний капітал, потреби у фінансах, заплановану оборотність засобів і прогнозовані результати діяльності за 3-5 років.

– Саме цей документ включає всю інформацію про те, як має розвиватися бізнес, і є абсолютно необхідним для контролю прогресу розвитку власної справи, – наголошує фахівець.

Читайте також. Ринок праці: на Тернопіллі за 6 місяців створили 7591 нове робоче місце (Фото)

На засіданні діючі підприємці презентували свій бізнес. Вони дали кілька порад початківцям:

– Бізнесу треба вчитися. З цією метою потрібно читати книги, журнали та інші джерела, що містять ділову інформацію. Навчання в наш час має бути безперервним. Секрет успіху – це постійне вдосконалення своїх знань.

– Підприємець має бути рішучим та гнучким. У ринковій економіці нічого не буває стабільного. Бізнесмен повинен бути готовий до змін на ринку і адекватно реагувати на них. Слід завжди відстежувати зміни на ринку і намагатися без втрат реагувати на будь-яку ситуацію. Наприклад, не варто тримати товар за великою ціною, намагаючись компенсувати витрати на нього. Розумніше буде продати його дешевше і отримати хоча б частину витрат.

Читайте також. Монастирищина: більше половини безробітних – жителі села

– Свою кишеню не слід плутати з касою фірми. Не витрачайте негайно зароблені гроші, навіть якщо підприємство належить виключно вам. Слід економити принаймні 10 відсотків готівкою. Це дозволить пережити форс-мажорні обставини і зберегти колишній рівень життя у разі настання несприятливих часів.

– У веденні власного бізнесу велике значення має здатність до подолання труднощів. Китайський філософ Лао-Цзи сказав, що шлях в 10000 кроків починається з першого кроку. Свій бізнес вимагає великої відповідальності і максимальної віддачі. Тільки за таких умов можна досягти успіхів.

Софія Левицька