Підгаєцький район: вимагають повернення землі, яку РДА віддала орендарю незаконно

земляПовернути громаді та державі землю вартістю майже 500 тисяч гривень вимагає прокуратура.

Читайте також. Підволочиський район: керівник державного підприємства привласнив 118 тисяч

Так, прокуратура Підгаєцького району скерувала до суду позов з вимогою скасувати незаконне рішення місцевого органу виконавчої влади, яким незаконно передали суб’єкту господарювання в оренду земельну ділянку, розірвати з орендарем договір і повернути землю у власність держави та територіальної громади. Про це повідомила прес-служба прокуратури Тернопільської області 17 червня.

Під час прокурорської перевірки встановили, що районна державна адміністрація, передаючи в оренду фермерському господарству земельну ділянку площею майже 30 га, вийшла за межі своїх повноважень, оскільки третина цієї землі є власністю територіальної громади одного із сіл району і, відповідно, її розпорядником є сільська рада.

Читайте також. Ті, хто забудовує дитмайданчик на Гнатюка, сплатять 100 тис. грн за знищені дерева

Окрім того, місцевий орган виконавчої влади передав зазначену земельну ділянку у користування за відсутності акту прийому-передачі, що є грубим порушенням вимог земельного законодавства.

Із врахуванням наведеного прокурор Підгаєцького району звернувся до суду з позовом про визнання незаконним і скасування розпорядження голови РДА, визнання договору оренди недійсним і повернення у власність сільської ради та Головного управління Держземагенства у області вказаної землі, вартість якої становить майже 500 тисяч гривень.

Довідково. Позов прокурора перебуває на розгляді господарського суду Тернопільської області.