Підгаєччина: як безробітні відвідали курси цільового призначення

підгайціНа курси цільового призначення направляють безробітних, які раніше здобули освіту або мають досвід роботи за певною професією (спеціальністю) та потребують подальшого професійного вдосконалення.

Професійне навчання проводять у навчальних закладах за груповою формою (7-30 осіб) на підставі укладених із ними договорів.

Читайте також. Як у Ланівцях безробітний став успішним приватним підприємцем

Під час навчання на курсах цільового призначення за направленням служби зайнятості безробітні мають змогу оперативно засвоїти окремі блоки додаткових професійних знань, умінь, компетенцій в межах наявного кваліфікаційного рівня з урахуванням нових напрямів розвитку науки і техніки, оновлених чи нових методів господарювання й управління в умовах ринкових відносин, структурної чи технологічної перебудови виробництва.

Слухачі поповнюють отримані в системі базового професійного навчання знання та вміння, в яких виникла термінова потреба. Слухачі в процесі навчання вивчають переважно одиничне або кілька навчальних питань, тому тривалість підвищення кваліфікації встановлюється з урахуванням мети та складності навчальної програми терміном від 3 днів (20 годин) до 3 місяців (500 годин).

Читайте також. Найпопулярніші професії на Тернопіллі — муляр, перукар, бармен, охоронник

Нові напрями підготовки безробітних на курсах цільового призначення запровадили у Зборівському коледжі Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, з яким плідно співпрацює Підгаєцький районний центр зайнятості (РЦЗ).

Так, цього року безробітні Підгаєччини, починаючи з березня, проходять навчання на курсах цільового призначення за напрямом «Безпечне ведення робіт при обробітку ґрунту та внесенні добрив». Обов’язковим є вивчення питань охорони праці. Після закінчення курсів безробітні будуть працевлаштовані у місцеві сільськогосподарські товариства.

Ще одним напрямком курсів цільового призначення є «Менеджмент малого підприємництва». Цьогоріч за ним навчалися двоє безробітних з Підгаєччини, які виявили бажання відкрити власну справу.

Софія Левицька