Під підозрою у держзраді 236 нардепів: повна версія брифінгу Данілова про рішення РНБО (Відео)

Олексій Данілов. Фото – сайт РНБО

236 народних депутатів України 27 квітня 2010 року могли скоїти державну зраду, проголосувавши за ратифікацію Харківських угод. Перевірити це має СБУ.

Про таке рішення, прийняте 11 березня цього року Радою нацбезпеки і оборони України, повідомив на брифінгу за підсумками засідання Секретар РНБО Олексій Данілов.

“Ланцюжок зради почався не в 2014-му році, а в 2010-му. Без підтримки народних депутатів, які своїм голосуванням ратифікували “Харківські угоди”, фактично відчинивши двері військовому вторгненню, не могли б відбутися спроба анексії Криму та тимчасова окупація окремих районів Донецької і Луганської областей”, – сказав Данілов.

Він пояснив, що якщо СБУ виявить підстави, то щодо 236-ти нардепів відкриє кримінальне провадження за державну зраду.

"Є окреме доручення Службі безпеки України з’ясувати, у який спосіб ці 236 депутатів голосували з цього питання. І якщо СБУ вважатиме за необхідне, вона має порушити провадження за 111-ю статтею Кримінального кодексу ("Державна зрада") щодо відповідних осіб", - заявив Секретар РНБО України.

За повідомленням Олексія Данілова, загалом на засіданні РНБО України було розглянуто 8 питань. Серед них - прийняття державної стратегії України з деокупації Криму, повернення у державну власність "Мотор Січі".

Більше подробиць - у відео 5 каналу та в повній версії брифінгу Секретаря РНБО України Олексія Данілова за підсумками засідання 11 березня Ради Нацбезпеки і оборони.