Під час протистояння на Майдані вбито 4 “силовика”, 1270 поранено – Москаль

indexЧимало куль, якими було поранено правоохоронців, і досі знаходяться у госпіталях, частину родичі поранених забрали з собою, як сувеніри. Про це заявив Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо подій Євромайдану, народний депутат України Геннадій Москаль, – передає прес-служба нардепа.

18-20 лютого 2014 року в Києві було вбито 4 співробітники міліції та внутрішніх військ МВС, поранено 1270 осіб. Це з’ясувалося під час роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо подій Євромайдану. Усьогоз вогнепальної зброї поранили 150 співробітників міліції та внутрішніх військ. Поранених правоохоронців прийняли Центральний госпіталь Міністерства оборони України, Центральний госпіталь МВС України та госпіталь ГУ МВС України у м.Києві.

Тут пораненим зробили хірургічні операції, під час яких хірурги вилучили кулі від вогнепальної зброї. Однак ні співробітники МВС, ні співробітники прокуратури їх (а кулі є важливими речовими доказами, за допомогою яких можна встановити конкретну зброю) не вилучали.

Судово-медичні експертизи щодо 150 поранених співробітників МВС не проводилися, їх не визнали потерпілими, не призначені судово-балистична та інші необхідні експертизи. Голова Тимчасової слідчої комісії Геннадій Москаль звернувся до Генпрокуратури з проханням провести за даними фактами службове розслідування, терміново вилучити речові докази, почати розслідування по
4-х убитих та 150 поранених із вогнепальної зброї правоохоронців, а винних у халатному відношенні до службових обов’язків негайно притягнути до відповідності.