Під час оголошення результатів “Євробачення-2019”, музиканти ісландського гурту зробили неприпустиме

Група Hatari
Група Hatari

Під час оголошення результатів, коли телекамери знімали учасників ісландського гурту, музиканти розгорнули банери з палестинським прапором.

Група Hatari, яка представляла Ісландію на конкурсі “Євробачення-2019” в Ізраїлі, порушила заборону на політизацію конкурсу, і тепер ісландська телерадіокомпанія RÚV має сплатити штраф.

Як повідомляє Deutsche Welle, цю інформацію у неділю, 22 вересня, інформагентству dpa підтвердили в Європейській мовній спілці (EBU). При цьому там не уточнили розмір грошового стягнення.
Під час оголошення результатів, коли телекамери знімали учасників ісландської групи, музиканти розгорнули банери з палестинським прапором. Цим вони викликали несхвальні відгуки публіки. Надалі в учасників групи ці банери конфіскували. Регламент пісенного конкурсу забороняє демонстрацію політичних меседжів.
Ісландська група посіла десяте місце. Переможцем конкурсу став представник Нідерландів Дункан Лоуренс з піснею Arcade. Україна не брала участі в конкурсі. Нагадаємо, в результаті Шестиденної війни 1967 року Ізраїль відбив координовані удари збройних сил Єгипту, Сирії та Йорданії. У підсумку він окупував Сектор Гази, Західний берег річки Йордан, Східний Єрусалим, а також частину Синайського півострова. Палестинці вимагають повернення територій і створення держави Палестина.