Піар бойовиків на “односторонній демілітаризації” на переговорах у Мінську зазнав фіаско

Захарченко з рукоюЯк аргумент і “козирну карту” намагались використати у Мінських переговарах бойовики ідею “демілітаризації”. Для цього спішно “як акт доброї волі” відвели своїх терористів із Широкіного, а далі взялись заявляти, що готові зробити це ще в кількох місцях Донбасу.

Однак на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську 7 липня цей піар терористів не оцінили. Що це був саме піар до чергових мінських переговорів, проговорився очільник терористичної “ДНР” Олександр Захарченко.

Читайте також: Захарченко проговорився, що відхід бойовиків з Широкіного — це пастка для ЗСУ

Як не домагались бойовики під час засідання Контактної групи домовитись про відвід і українських військ, у них нічого не вийшло.

Читайте також: Широкіне — наше: терористи віддали селище відповідно до Мінських угод — РНБО

“У питанні демілітаризації одна із сторін зайняла жорстку, недоговороздатну позицію. В результаті сформулювати єдину позицію з цього питання сторонам на зустрічі не вдалося”, – повідомило джерело, на яке посилається Інтерфакс-Україна”.

Читайте також: Бойовики зібрались відступати і навіть сказали, з яких місць

Нагадаємо, після “односторонньої демілітаризації” Широкіного бойовики назвали ще принаймні два місця, звідки готові відійти. Однак, за підписаними Мінськими угодами, Широкіне давно мало бути під контролем українських військ, тому бойовики, відвівши звідти свої війська, жодної “доброї волі” не вчинили – вони лише виконали те, що давно мали зробити.

Задум бойовиків використовувати "демілітаризацію" як "козирну карту" в переговорах одразу ж "розкусили" українські військові та експерти.

Читайте також: Маломуж розповів, які цілі переслідує нова тактика бойовиків (Відео)

Проголошення ж терористами "ДНР" перед переговорами в Мінську ідей про відхід бойовиків з двох інших точок, а також заява "ЛНР" про готовність зробити це і на "своїй" території викликало істерику серед прихильників "руского міра" на Донбасі. Отже, у Захарченка і Плотніцького ворогів побільшало навіть серед своїх.

Читайте також:«Ватники» закликають бойовиків іти на Кремль – бояться, що Захарченко «демілітаризує» Донецьк

У такій ситуації, коли бойовики застосовують до всього ще й важке озброєння повним ходом, не дивно, що сторони у Мінську 7 липня не змогли домовитися і про відведення озброєння, калібр якого менший за 100 мм.

"У питанні відведення кожна сторона представила своє бачення процесу, воно не до кінця збігається з ряду технічних питань. При цьому у кожної сторони існує своє бачення умов, при яких відведення стає можливим. Попередньо досягнуто домовленості про виробленню компромісного варіанту документа, який може бути узгоджений на наступній зустрічі 21 липня", - зазначило джерело.

Читайте також: Терористи вже просять повернути на окуповані ними території українські банки — підсумки переговорів у Мінську