Pfizer надасть Україні 10 мільйонів доз вакцини – угода підписана

Дата прибуття в Україну цієї вакцини проти коронавірусу наразі невідома, однак це має відбутися до кінця цього року.

Про те, що Україна уклала угоду з американською компанією Pfizer-виробником вакцини від Covid-19, повідомив Президент України. Йдеться про 10 мільйонів доз.

Володимир Зеленський зазначив, що переговорили з керівником компанії про виробництво вакцини для України тривали майже 2 місяці.

“Нарешті підписали важливий контракт з компанією Pfizer на постачання 10 мільйонів доз вакцини Pfizer. Це дійсно складно було зробити, але завдяки розмові з керівником компанії Pfizer Альбертом Бурлою – в мене з ним була розмова 8 лютого – він пообіцяв, що зробить усе можливе й неможливе. І зробив це”, – заявив Володимир Зеленський.

Читайте також: Ляшко назвав дату, коли Україна може вийти з карантину з колективним імунітетом проти Covid-19 (Відео)

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов уточнив, що всі 10 мільйонів доз вакцини, відповідно до угоди, мають бути поставлені в Україну до кінця 2021 року, а першу партію в Україні очікуюють у найближчі місяці.

Читайте також: 8 місяців на здобуття колективного імунітету від Covid-19: Президент схвалив рішення РНБО України

Pfizer буде вже третьою вакциною від короанвірусу, яку отрмиає Україна.

Першою Україна отримала від інфйського виробника 500 тисяч доз вакцини Covishield, якою в Україні вже щепили від  короанвірусу понад 300 тисяч осіб.

Також Україна отрмиала 215 тисяч доз китайської вакцини Sinovac (CoronaVac), яка зараз завершує лабораторний контроль МОЗ України.