Петро Жук назвав головну небезпеку Московії для світу

Директор Науково-виробничого центру з інформаційних проблем територій Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я.Підстригача НАН України Петро Жук:

Московія небезпечна, поки має свою агентуру в світі

Увесь минулий тиждень був в очікуванні дня 9 травня, який Росія святкує як день своєї перемоги у 2-й світовій війні, а разом з тим у всіх своїх війнах, минулих і майбутніх. Тому до цього дня очікувалися з боку Росії якісь особливі дії, щоб дати хоч яку-небудь підставу для видимості перемоги. Проте таких дій не сталося. Московитська брехня настільки повна й неприкрита, що в ній можна казати про перемогу навіть без найменших підстав, хоча це виглядає смішно й жалюгідно. Натомість Україна разом з усією Європою 8 травня яскраво й дуже адекватно до ситуації відзначила день пам’яті жертв 2-ї світової війни.

            Дні 8 і 9 травня показали повну ідеологічну перемогу України. Це особливо видно з порівняння дуже сильного виступу Зеленського і дуже слабкого виступу Путіна та пародії на військові паради в Росії, які демонструють, що ця країна в рівні свого розвитку опустилася до 60-х років минулого століття. А у виступі Зеленського вдало й ефектно подано Україні та всьому світу аналогію між нацизмом і рашизмом. Показавши, що замість "ніколи знову" повторення війни в Європі сталося "знову", він мобілізовує громадськість Заходу до тиску на свої влади для ефективнішої допомоги Україні. Не тільки українська пропаганда, але й дії самих московитів сприяли тому, щоб світ побачив, що теперішня Росія є наступницею не переможців у 2-й світовій війні, а нацистських злочинців.

            Гірша ситуація на фронті. У військових діях Українського війська видно певний застій через недостатність сил для наступу, відставання надання союзниками важких озброєнь, яке протягом останніх тижнів активно анонсується. Особливо вражає трагічна безвихідність героїчної боротьби українських військових підрозділів, блокованих в Маріуполі. Ні громадськість, ні владу не може задовільнити тактика виснаження ворога, яку тепер змушені застосовувати, як основний засіб гарантованого досягнення перемоги. Адже час збільшує страждання українського населення на окупованих територіях і перетворює викликану війною тимчасову економічну й соціальну необлаштованість в частині країни, яку безпосередньо не зачепили військові дії, у постійну. Обнадіює підписаний президентом США Байденом закон про ленд-ліз для України. Але невідомо, наскільки швидко й ефективно він буде впроваджуватися. Є підстави остерігатися, що певними силами, які активно діють в світі, його може бути зведено до ситуації, коли буде багато слів, а мало зброї.

            З трьох основних компонентів, які активно використовує Московія для своєї експансії: війська, пропаганди й агентури,- військовий компонент найслабший. Армія хоча й чисельна й оснащена зброєю, проте ця зброя застаріла, часто зі значними дефектами, а особовий склад некомпетентний і невмотивований. Пропаганда, що базується на масованій подачі неправдивих тверджень, - ефективна всередині країни, де обмежений доступ до альтернативної інформації, але слабо діє зовні. Російська ж агентура у всьому світі, на вербування якої влада, особливо теперішня, органічно зв'язана зі спецслужбами, не жаліє коштів, одержаних від продажу енергоресурсів, добре організована й компетентно керована. На відміну від своїх опонентів з країн Заходу, російські спецслужби використовують будь-які засоби без огляду їх дикість й цілковиту аморальність, знаючи, що не понесуть за це жодної відповідальності. Вони мають великий досвід й агентурну базу ще з часів комуністичних інтернаціоналів. Отже, найбільша сила теперішньої Росії саме у діяльності спецслужб. Ця діяльність постійно проявляється у вбивствах "при загадкових обставинах" особливо неугодних кремлівському керівництву осіб в різних країнах, навіть у найбільш захищеній від цього Великій Британії. З цією діяльністю пов'язано багато з терактів у різних частинах світу. Один з основних аспектів цієї діяльності - підігрівання внутрішньої нестабільності в країнах через підтримку радикальних організацій всеможливого спрямування з дискредитацією конструктивних елементів їх діяльності й посиленням використання руйнівних засобів. Та й просування рашистської армії на півдні України було б неможливим без активної підготовчої діяльності московитської агентури. Оскільки через діяльність своїх спецслужб Росія займається державним тероризмом, то дуже адекватним є визнання РФ терористичною державою, яке зробив цими днями парламент Литви.

            Для нас зараз дуже важливі дії російських спецслужб на формування окремої позиції деяких впливових діячів країн Заходу, які блокують консолідовану підтримку України у війні з Росією. При цьому, лідери, дії яких цілком протилежні до позиції переважної більшості демократичного світу, не обов'язково є безпосередніми російськими агентами. Вони можуть перебувати під впливом агентів у своєму оточенні або зазнавати шантажу з їх боку. Зокрема, минулого тижня прикладом недружніх щодо України дій, які, як можна сподіватися, не обійшлися без впливу російської агентури, що особливо потужна в Німеччині, була заборона мером Берліна використання української символіки нарівні з використанням символіки країни-агресора. На велику небезпеку російських спецслужб вказує і недавня заява Ілона Маска про можливість замаху на нього за надання Україні високотехнологічного обладнання. Зараз для Росії найбільш логічно кинути всі сили своєї агентури на те, щоб не допустити чи хоча б максимально відтягнути передачу Україні військових засобів для ефективного наступу. Адже саме від цього найбільше залежить майбутнє злочинного рашистського режиму. Поки що це їм вдається. І навіть після перемоги України в цій війні та знищення московитського військового потенціалу в Московії залишається її найбільш ефективна зброя - агентура, яка десятиліттями формувалася у всьому світі. Тому завданням цивілізованого світу для перемоги над російським шовінізмом і тоталітаризмом має бути не лише перемога на полі бою, а повне знищення московитської агентури, передовсім у країнах Заходу. Саме в цьому напрямку найближчим часом особливо доцільні активні дії спецслужб країн демократично світу за підтримки журналістів і громадськості. Знищення ж зовнішньої агентури приведе до швидкого розвалу Московитської імперії.

Петро Жук