Першими йшли водолази ЗСУ: стали відомі подробиці зачистки Зміїного від російських окупантів (Фото)

Острів Зміїний на світанку 7 липня. Фото – Сили спецоперацій ЗСУ

7 липня українські військові зачистили від військ РФ і острів Зміїний, який війська РФ окупували на початку лютого. Війська РФ відкрили вогонь по острову, але група українських спецпризначенців своє бойове завдання виконала неушкодженою.

Як повідомило Командування Сил спецоперацій ЗСУ, остаточну зачистку острова від російських окупантів було проведено на світанку 7 липня. Спершу водолази перевірили підходи до острова на предмет залишених російськими окупантами мін.

"Вночі 7 липня до острова Зміїний на підводних носіях підійшли бойові плавці 73 морського центру СпП ім. кошового отамана Антіна Головатого ССО України. За допомогою спеціального обладнання вони обстежили прибережну зону на наявність протичовнових та протидесантних мін. Після встановлення проходу для човнів основної групи вони подали сигнал для продовження операції", - йдеться в повідомленні.

Далі на Зміїний висадились інженери-вибухотехніки і зняли залишені військами РФ мінні пастки. Лише після цього основна група спецпризначенців виконала поставлене завдання і встановила на Зміїному прапори України і Сил спецоперацій ЗСУ.

Російські окупанти, помітивши дії ЗСУ, відкрили вогонь по Зміїному. Однак на момент обстрілу українські військові виконання свого завдання вже завершили і повернулись з українського Зміїного неушкодженими.

"В той час, коли наші воїни виконували завдання, російські судна почали маневрування в напрямку Зміїного. Виконавши задачу, зведена група покинула острів. Після цього росіяни нанесли ракетний удар по Зміїному, влучивши у пірс. Група українських воїнів у повному складі неушкодженою повернулася на базу", - наголосило Командування Сил спеціальних операцій ЗС України.

Відомство назвало українських героїв, які зачистили Зміїний від російських окупантів і встановили на острові стяги України і ССО ЗСУ: "Планування та керівництво операції здійснювало командування 73-го окремого морського центру спеціального призначення. Воїни цього центру склали основну частину зведеної групи. Також до безпосередньої участі в операції були залучені інженери 59-ї окремої мотопіхотної бригади, бійці ГУР МО та 801-го окремого загону ВМС України".

Читайте також: Зміїний під стягом України: епічні кадри встановлення державного прапора після визволення острова від військ РФ (Фото, Відео)