Перший випадок Covid-19 штаму “Омікрон” виявили в США

Перший випадок зараження штамом “Омікрон” у США підтвердили в людини, яка пройшла повний курс вакцинації проти Covid-19.

Про це повідомляє міжнародна новинна агенція Reuters із посиланням на пресбрифінг радника президента США з питань громадського здоров’я Ентоні Фаучі, пише “УП“.

Випадок зараження новим штамом "Омікрон" виявили в пацієнта, який 22 листопада повернувся у США з Південно-Африканської республіки. Позитивний результат тесту на коронавірус отримали 30 листопада.

Фаучі додав, що особа отримала дві дози вакцини, але не мала третього (бустерного) щеплення проти Covid-19.

Пацієнт наразі перебуває в самоізоляції, а всі люди, які близько контактували з нею, отримали негативний результат аналізів на коронавірус.

Нагадаємо, 25 листопада у ПАР виявили новий варіант Covid-19 - B.1.1.529, який має "дуже незвичайну сукупність" мутацій, які викликають занепокоєння. 26 листопада Всесвітня організація охорони здоров’я встановила, що в нового штаму вища ймовірність повторного зараження людини. Південноафриканські вчені вважають, що штам "Омікрон" може невдовзі витіснити "Дельту" - найбільш поширений і найнебезпечніший наразі штам вірусу Covid-19. Європейська комісія 1 грудня порадила країнам щоденно переглядати умови в’їзду через поширення нового штаму "Омікрон".