Перший тиждень нового Президента України на посаді: радикальні рішення про “перезавантаження” всієї влади (Відео)

Володимир Зеленський іде на інавгурацію у ВР.Фото - сайт Президента України
Володимир Зеленський іде на інавгурацію у ВР.Фото – сайт Президента України

20 травня Володимир Зеленський склав присягу Президента України і відразу ж прийняв ряд радикальних рішень, що були сприйняті суспільством і політикумом неоднозночасно. Йдеться про дострокове припинення повноважень ВР та наполягання на відставці Уряду.

Так, заява Зеленського про розпуск Ради під час інавгураційної промови вилилась в Указ про дострокові парламентські вибори 21 липня, та це радикальне рішення Президента призвело до того, що Верховна рада України наступного скликання буде обрана на засадах старого закону: ані відкритих списків, ані скасування мажоритарних округів, ані зниження прохідного бар’єру в Раду не буде.

Більше того – ряд депутатів подали позов до суду з вимогою визначити законність розпуску ВР Президентом України.

Читайте також: Все про інавгурацію Володимира Зеленського — пряма трансляція (Відео)

Ще одна заява під час інавгурації Володимира Зеленського призвела до того, що Прем’єр-міністр України подав у відставку, а разом із ним у відставку, за законом, має піти і весь склад українського Уряду.

Читайте також: Перша офіційна промова Президента Володимира Зеленського до українського народу: «Українець — це в серці» (Текст, Відео)

Чимало запитань і позов до суду викликали й перші кадрові призначення Володимира Зеленського в Адміністрації Президента, зокрема, щодо глави АП.

Докладно про прийняті за перший тиждень на посаді радикальні рішення нового Президента України про “перезавантаження” всієї влади в Україні – у сюжеті ТСН. Тиждень