Перший пішов: в Україні розмитнено першу машину на “євробляхах”

ф1Перший автомобіль, узаконений в Україні на пільгових умовах за новими правилами, був узаконений на Чернівецькій митниці.

Про це повідомляє сайт ДФС України.

“Громадянин України розмитнив свій легковий автомобіль з дизельним двигуном Renault Laguna 2004 року випуску з німецькою реєстрацією, сплативши до державного бюджету понад 49,3 тис грн. Таким чином мито (10%) склало 4,6 тис грн, акцизний податок (пільгова ставка із застосуванням коефіцієнта 0,5) – 28,765 тис грн та ПДВ (20%) – 15,957 тис грн”, – йдеться в повідомленні.

У ДФС підкреслили, що до 25 листопада, коли вступив в силу Закон, що передбачає нові правила ввезення транспортних засобів з іноземною реєстрацією, імпорт цієї машини був неможливим через заборону до митного оформлення автомобілів, старших за 8 років.

Читайте також: ВР легалізувала «євробляхи»: нові ставки акцизу (Формула розрахунку, Відео)

Податківці рекомендують власникам машин на “євробляхах” не зволікати і розмитнити автомобіль, допоки діють пільгові умови, передбачені законом: “протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності закону базова ставка акцизного податку розраховується з 50%-вою знижкою, крім електромобілів, із застосуванням коефіцієнтів в залежності від об’єму двигуна та віку ТЗ. Таким чином, через три місяці митне оформлення цієї Renault Laguna вартувало б резиденту 83,8 тис грн. Зараз економія склала 34,5 тис грн.”

Читайте також: Президент України підписав два закони про «євробляхи»

Тим же, хто розмитювати авто на “євробляхах” не збирається, військові радять віддати його на армію.

Читайте також: Дешевше, ніж спалити: комбат ЗСУ порадив, куди подіти нерозмитнені «євробляхи»