Перший караван пішов: з розблокованих портів України зерно повезли відразу 3 кораблі (Відео)

Фото – Мінінфраструктури України

Сьогодні вперше з початку повномасштабної війни РФ проти України з двох торгових морських портів Одещини вирушив караван кораблів із зерном.

Як повідомляє Мінінфраструктури України, караван із трьох суден везе Чорним морем українське зерно у три країни – Ірландію, Великобританію та Туреччину.

“В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів”Одеса” та “Чорноморськ” вийшов перший караван з українським продовольством. На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до покупців в Туреччині, Великій Британії та Ірландії. Сьогоднішнім караваном повноцінно запускаємо «зернову ініціативу» в порту 2Чорноморськ”. Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку”, – йдеться в повідомленні.

Міністр інфраструктури наголосив: Україна прагне роботи портів Чорного моря не тільки на вихід, а й на вхід.

"Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження. Наша ціль – 3 та більше млн тонн агропродукції щомісяця з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний", – заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Читайте також: Перший пройшов: корабель з порту Одещини наближається до Стамбула (Відео)

Нагадаємо, першим у рамках міжнародної угоди України, Туреччини, ООН і Росії про розблокування портів із морського порту Одещини 1 серпня вийшов суховантаж RAZONI. Цей корабель успішно пройшов "зерновий коридор"  та інспекцію в порту Стамбула 3 серпня. Тепер RAZONI з українським зерном на експорт прямує в пункт призначення - порт Тріполі.